Patryk Biernacki wraca do Niemiec?

Niemiecka liga piłki ręcznej skusiła kolejnego polskiego szczypiornistę. Tym razem granicę naszych zachodnich sąsiadów przekroczył Patryk Biernacki, dla którego będzie to zresztą powrót do Niemiec.

Wcześniej, w dalszym ciągu obecny zawodnik Sandra Spa Pogoni Szczecin, występował w klubie HSV Insel Usedom, na niższych poziomach rozgrywkowych. Ten wysoki, mierzący 194 cm wzrostu i ważący 103 kg szczypiornista, został tam wypożyczony w sezonie 2016/2017 w celu nabrania doświadczenia.

Rozgrywający trafi tym razem na drugi poziom krajowych rozgrywek, do klubu TSV Bayer Dormagen, gdzie będzie miał duże możliwości i warunki do rozwoju. Co istotne, gra na zapleczu Bundesligi, która jest jedną z najlepszych na świecie, to doskonała szansa na wypromowanie się do jeszcze lepszych zespołów. Biernacki ma bowiem dopiero 25 lat, w związku z czym zostało mu jeszcze kilka dobrych lat grania na dobrym poziomie.

Wychowanek ChKS Łódź z którym występował w polskiej drugiej lidze, w obecnie trwającym sezonie zdobył 52 bramki w 15 meczach. Dobra forma została zauważona przez wysłanników niemieckiej drużyny i z końcem sezonu zawodnik opuści Szczecin na zasadzie transferu definitywnego. Trenerzy Rafał Biały i Sławomir Fogtman, będą musieli szybko znaleźć zastępstwo dla jednego z najważniejszych zawodników zespołu przed rozpoczęciem przygotowań do kolejnego sezonu.

Zastąpienie Patryka Biernackiego nie będzie proste. Spędził on bowiem w mieście Portowców ostatnie 5 lat, za każdym razem mając ogromny wpływ na grę całej drużyny. Łącznie w jej barwach zdobył 258 bramek w 103 spotkaniach, co jest doskonałym rezultatem. Chęć sprawdzenia się w silniejszym zespole i możliwość wskoczenia na wyższy poziom, były jednak kluczowe przy rozmowach dotyczących zmiany barw klubowych.

W trakcie trwania swojej kariery zawodniczej, reprezentował nasz kraj na mistrzostwach świata U -19 w Rosji w 2015 roku, podczas których w 7 meczach zdobył 8 goli. Ponadto ma za sobą występy na akademickich mistrzostwach świata, które odbyły się w 2018 roku w Chorwacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *