Natalia Nosek – dziewiętnastolatka zagra w Pogoni Baltica Szczecin

Szeregi szczecińskiego zespołu “Pogonia Baltica” zasiliła nowa zawodniczka. Natalia Nosek ma zaledwie dziewiętnaście lat, ale jej kariera rozwija się w bardzo szybkim tempie.

Piłka ręczna była obecna w jej życiu od najmłodszych lat. Już w podstawówce uczęszczała na treningi szkolnego zespołu “Alfa Szarów”. Jej zdolności i potencjał zainteresował opiekujących się drużyną nauczycieli, z których pomocą Natalii udało się dołączyć do drużyny MOSiR Bochnia. Kolejnym krokiem na drodze do szczypiorniczej kariery było przeniesienie się do “SMS ZPRP Płock”, pierwszoligowej drużyny. Zawodniczka wielokrotnie reprezentowała również barwy narodowe na młodzieżowych i juniorskich imprezach sportowych o europejskiej i światowej randze. W czasach licealnych była jedną ze stypendystek premiera osiągając średnią ocen na świadectwie 5,27.

Mimo jej młodego wieku uwagę na jej umiejętności zwrócił selekcjoner seniorskiej kadry narodowej w piłce ręcznej Leszek Krowicki, dzięki któremu mogła uczestniczyć w jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w swojej dotychczasowej karierze: Mistrzostwach Europy organizowanych w Szwecji. To ogromne wyróżnienie z pewnościa pomoże jej w rozwoju jej dalszej szczypiorniczej kariery.

Umowę ze szczecińskim klubem sportowym “Pogonia Baltica”, grająca na pozycji nominalna prawo rozgrywająca Natalia Nosek, podpisała na następne trzy lata.

Dotychczasowi trenerzy zawodniczki wypowiadają się o niej w samych superlatywach. Zaznaczyli również, że cechy które posiada takie jak: ambicja, determinacja, odwaga, odporność psychiczna oraz bezkompromisowość pozwolą jej w przyszłości osiągać wielkie sukcesy sportowe w piłce ręcznej nie tylko na terenie naszego kraju, ale również poza jego granicami. Już teraz ma predyspozycje do tego, aby grać z najlepszymi światowymi zawodniczkami na równym poziomie zupełnie bez żadnych kompleksów.

W “Pogoni Baltica Szczecin” Natalia Nosek na boisku spotka się ze swoimi dobrymi koleżankami z czasów kwalifikacji do młodzieżowych Mistrzostw Świata: Natalią Krupą oraz Aleksandrą Zimny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *