Najlepsza siódemka

Za nami już kilkanaście kolejek najwyższej klasy rozgrywkowej piłki ręcznej mężczyzn w Polsce. Do najlepszej drużyny tygodnia w PGNIG Superlidze na pozycji bramkarza został wybrany Krystian Witkowski, reprezentujący barwy drużyny SPR Stal Mielec. To był zdecydowanie najlepszy występ tego zawodnika w Superlidze, bronił oddane strzały na bardzo wysokie poziomie, przede wszystkim zatrzymał aż siedemnaście strzałów rywali, z czego dwa z nich to były rzuty karne.

Na pozycji lewoskrzydłowego został wybrany zawodnik Orlen Wisły Płock, Przemysław Krajewski. Reprezentant Polski, w starciu z Gwardią Opole zdobył pięć bramek, z czego trzy z akcji a dwie poprzez skutecznie egzekwowanie rzutów karnych. Na pozycji lewego rozgrywającego został wybrany Paweł Krupa, zawodnik ekipy SPA Pogoń Szczecin, który w spotkaniu przeciwko drużynie Grupa AZOTY Tarnów zdobył aż dziesięć punktów, z oddanych dwunastu rzutów, przez co napędził zawodnik swojej ekipy do walki o zwycięstwo, będąc aktywnym nie tylko w ofensywie, ale i defensywie. Na pozycji środkowego rozgrywającego wybrano Jakuba Moryna, reprezentującego barwy drużyny MKS Zagłębie Lubin. Udanie zastąpił nieobecnego Macieja Tokaja, rzucając sześć bramek, a także starał się napędzać akcję ofensywne Miedziowych, lecz w pojedynkę nie był w stanie sforsować szczelnej defensywy drużyny z Mielca, a także świetnie broniącego wspomnianego Witkowskiego.

Na pozycji prawego rozgrywającego wybrano Krzysztofa Łyżwę zawodnika ekipy Górnik Zabrze, który grając de facto na lewej stronie zaliczył całkiem udany występ przeciwko zespołowi Wybrzeże Gdańsk, w którym zdobył pięć goli i zanotował siedem asyst. Na pozycji prawoskrzydłowego wybór padł na Andrija Akimenko, który zdobywając siedem bramek, w tym trzy poprzez skutecznie wykonanie rzutów karnych, umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców. Jako ostatni został wybrany Nicolas Tournat, reprezentujący barwy lidera Vive Kielce, który w spotkaniu z MMTS Kwidzyn rzucił przeciwnikom sześć bramek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *