Gmina Stepnica sponsorem SPR Pogoń Baltica Szczecin

Samorząd gminy Stepnica został sponsorem żeńskiej drużyny piłki ręcznej SPR Pogoń Baltica Szczecin.

Umowę ze strony stepnickiej gminy parafował wójt Andrzej Wyganowski, natomiast ze strony żeńskiego klubu szczypiorniaka prezes Przemysław Mańkowski. Obie strony zobligowały się do spełnienia warunków umowy.

Szczypiornistki z Ekstraligi

Kobieca drużyna SPR Pogoń Baltica Szczecin zobowiązała się do promowania zalet gminy i jej walorów turystycznych, m.in. podczas meczów ligowych. Ponadto w ramach Dni Stepnicy, które zaplanowano na lipiec szczypiornistki rozegrają pokazowy mecz piłki ręcznej na plaży. Warto wspomnieć, że SPR Pogoń Baltica Szczecin awansowała do PGNiG Superligi i rozgrywa mecze jako beniaminek w najwyższej klasie rozgrywkowej piłki ręcznej w Polsce. W udanym sezonie 2010/2011 – jeszcze jako drużyna Pogoń Handball Szczecin – zapewniły sobie awans już kilka kolejek przed końcem rozgrywek I ligi kobiet. Piłkarski ręczne otrzymają także wsparcie finansowe w wysokości 20 tysięcy złotych oraz dostęp do infrastruktury sportowej nad Zalewem Szczecińskim.

Wsparcie gminnego samorządu

Natomiast Gmina Stepnica, decydując się na wsparcie szczypiornistek, uzyskała status partnera. Gwarantuje to samorządowi umieszczenia logo na bandach obrotowych wokół parkietu oraz na banerach w bocznej części hali na ul. Twardowskiego w Szczecinie, gdzie drużyna piłkarek rozgrywa swoje mecze domowe. Gminny herb zostanie umieszczony na spodenkach zawodniczek i będzie również drukowany na biletach wstępu oraz programach meczowych. Samorząd będzie mógł też rozdysponować pulę zaproszeń na mecze. Współpraca zapewni też wymianę banerów na stronach internetowych klubu i samorządu gminnego.

W doborowym gronie

Dzięki wsparciu Gminy Stepnica, samorząd dołączy do firm i podmiotów, które wspierają żeński klub piłki ręcznej ze Szczecina. W gronie tym znajdują się m.in. sponsor tytularny firma Baltica Wellness & Spa ze Szczecina, Miasto Szczecin oraz miejscowe firmy jak Net Marine, Ekir, Erima i Pescanova.