Ambicje klubu

Dawid Fedeńczak w reprezentacji Polski – Jaką ma szansę na grę w pierwszym składzie?

Były skrzydłowy Sandra Spa Pogoni Szczecin Dawid Fedeńczak prezentuje się z meczu na mecz coraz lepiej. Jego podania są przemyślane i precyzyjne, a rzuty na bramkę niemal naprowadzane laserowo. Sam szczypiornista potwierdził w ostatnim wywiadzie, że forma mu dopisuje i ma ochotę na więcej. Dzięki jego imponującej grze, dostał możliwość występu w reprezentacji Polski, w której jest trzecim skrzydłowym. Będzie rywalizował o miejsce w pierwszym składzie z utalentowanymi zawodnikami tj. Arkadiusz Moryta z klubu Viva Kielce, który ma na swoim koncie uczestnictwo w mistrzostwach świata we Francji oraz podwójny tytuł najlepszego skrzydłowego SuperLigi oraz Michał Daszek, który zdobył brązowy medal w mistrzostwach świata w Katarze. By prześcignąć graczy o takim potencjale, Dawid Fedeńczak będzie musiał pokazać, że ani zmiana barw klubowych ani presja bycia reprezentantem Polski nie powstrzyma go przed grą na jak najwyższym poziomie.

Nowy klub, nowe wyzwanie – Odważna krok młodego zawodnika

Nowy nabytek klubu Azoty Puławy ma za sobą udany sezon, w którym rzucił 67 bramek. Następnie, dostał propozycję gry w klubie z Lubelszczyzny, który od lat rywalizuje w SuperLidze o miejsce na podium. Dawid marzył o grze w europejskich pucharach, zdobywaniu mistrzostw w rozgrywkach ligowych, dlatego transfer do klubu, który rywalizuje o takie zaszczytne tytuły wydał mu się wymarzoną okazją. Ta decyzja była częściowo podyktowana przez kryzys, w którym znalazł się jego poprzedni klub, ponieważ przez 3 poprzednie sezony, nie potrafił wywalczyć miejsca w pierwszej dziesiątce ligowej tabeli.

Jakie osiągnięcia ma na koncie nowy klub Dawida Fedeńczaka?

Klub Azoty Puławy zdobył cztery razy z rzędu w latach 2014-2018 3 miejsce SuperLigi. Ponadto, wywalczył on 3 razy miejsce na podium w Pucharach Polski: 2 miejsce w sezonie 2017 i 3 miejsce w sezonach 2012 i 2013. Należy również wspomnieć o osiągnięciach w rozgrywkach międzynarodowych, a mianowicie awans do fazy grupowej w 2018 i 2019 roku w meczach o puchar EHF.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *