Na koniec sezonu do Elbląga

SPR Pogoń Szczecin rozegra już ostatnie spotkanie w PGNiG Superlidze Kobiet. Rywalem naszych pań będzie Start Elbląg, który plasuje się obecnie na czwartej pozycji w tabeli. Dla podopiecznych Andrzeja Niewrzawy spotkanie nie będzie miało znaczenia dla układu drużyn w całej stawce. Niemniej, każdy chciałby zakończyć rozgrywki zwycięstwem.

Właśnie przez ten pryzmat należy oczekiwać sporych emocji. Szczecinianki pojadą do Elbląga żądne rewanżu za przegraną we własnej hali. Wtedy rywalki przyjechały do Grody Gryfa mocno osłabione. Nie miały nominalnej lewej rozgrywającej, a mimo to wywiozły z Pomorza Zachodniego komplet punktów (20:24). Druga sprawa, że nasze panie będą chciały utrzymać się na piątej lokacie, na którą awansowały po domowym triumfie w derbach z Energą AZS-em Koszalin.

Do Elbląga udadzą się wszystkie szczypiornistki. Dla niektórych będzie to już koniec przygody z Pogonią. Z naszym zespołem pożegnają się bowiem: Daria Zawistowska, Jelena Agbaba, Monika Pruenster i Valentina Blazević. To będzie również ostatni mecz chorwackiego szkoleniowca, Nevena Hrupca, który również będzie chciał zakończyć sezon triumfem. Trudno oczekiwać, by w spotkaniu zagrała Patrycja Noga. Dopiero od następnego sezonu wróci natomiast Natalia Nosek.

Po środowym starciu z bardzo dobrej strony pokazały się Joanna Wołoszyk oraz Marlena Urbańska. Słowa uznania należały się szczególnie tej drugiej szczypiornistce. Pokazała spory potencjał. Zagrała swój najlepszy mecz odkąd reprezentuje nasze barwy. Udanie zastąpiła pierwszy wybór Hrupca, którą była wspomniana wcześniej Agbaba. – Myślę, ze dobrze mi poszło. Mam nadzieję, że z takim samym efektem zakończymy spotkanie w Elblągu – wspomniała sama zainteresowana.

Lewa rozgrywająca z kolei trafiła do siatki aż 8-krotnie, co również było jej dobrym występem w perspektywie całego sezonu. Liczymy, że będzie w stanie powtórzyć go w sobotnie późne popołudnie. Ambicji granatowo-bordowym na pewno nie zabraknie. – Powalczymy w tym meczu. Najważniejsze to dograć sezon w zdrowiu. Niemniej, fajnie by było, jakby do Szczecina przyjechały te trzy punkty – podkreśliła na koniec nasza kołowa.

Mecz zaplanowano na godzinę 17:00. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszej drużynie i dziękujemy, że byliście z nami przez wszystkie mecze.

Autor: ran

Recommended For You

About the Author: admin