Wygrana Pogoni w Derbach w ostatnim meczu we własnej hali

Jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie ma za sobą SPR Pogoń Szczecin. Nasze panie dość pewnie pokonały w derbach Energę AZS Koszalin 33:27. W pewnym momencie przewaga granatowo-bordowych nad akademiczkami wynosiła 10 trafień. Bardzo duże słowa uznania należą się po tym spotkaniu Marlenie Urbańskiej i Joannie Wołoszyk.

Trzeba jednak przyznać, że Pogoń była tego dnia jednością, zespołem w którym próżno było szukać słabych punktów. No może poza początkiem tych zawodów. Był to jednak efekt chęci, które nie do końca przekładały się na poczynania boiskowe zawodniczek z Grodu Gryfa. Z dystansu naszą bramkę bombardowała Monika Michałów. Tempo poczynaniom koszalinianek dyktowała za to Paula Mazurek.

Tak było gdzieś do 20. minuty rywalizacji. Jeszcze wówczas po rzucie Tamary Smbatian przegrywaliśmy z sąsiadem zza miedzy 7:10. Potem przyszedł bardzo dobry fragment zawodów okraszony przechwytem i rzutem z własnej połowy do pustej bramki żegnającej się po tym meczu Darii Zawistowskiej. Nasza skrzydłowa (wychowanka) przebojem wdarła się do pierwszej siódemki i od przyszłego sezonu będzie walczyć o skład z Kingą Grzyb.

W ciągu ostatnich 10 minut przed przerwą szczecinianki odpowiedziały aż 8-krotnie, co zaważyło, że na przerwę prowadziliśmy już 15:12. Po zmianie stron gra Pogoni wcale się nie załamała. Wręcz przeciwnie. Nadal świetnie w obronie spisywała się Marlena Urbańska. A z przodu pierwsze skrzypce i rolę liderki pełniła Joanna Wołoszyk. Po końcowym gwizdku jej dorobek zamknął się na 8 celnych rzutach.

W pewnym momencie na jedno trafienie koszalinianek Pogoń odpowiadała całą serią. Stanęło na tym, że w 51. Minucie rezultat brzmiał już 29:19. Trener Anita Unijat starała się wpłynąć na swój zespół. Tylko po części osiągnęła swój cel. Przewaga naszych pań stopniała do 6 rzutów, ale w perspektywie całego meczu była jedną z najwyższych w derbowej konfrontacji. Triumf pozwolił szczeciniankom przeskoczyć w tabeli KPR Gminy Kobierzyce. Przed nami jeszcze mecz w Elblągu ze Startem, na który już teraz serdecznie zapraszamy.