Zagłębie – Pogoń, czyli przedsmak walki o Puchar Polski

Po pucharowej przegranej w pierwszym finałowym Challenge Cup SPR Pogoń musi udać się do Lubina na rywalizację w PGNiG Superlidze Kobiet. Właśnie Metraco Zagłębie w połowie maja będzie przeciwnikiem szczecinianek w Pucharze Polski. Do tej pory obie drużyny zagrały ze sobą trzykrotnie.

Tylko w jednym z tych trzech meczów Pogoń odniosła zwycięstwo. Dla Miedziowych porażka w Grodzie Gryfa była jednak bardzo znacząca, bo najprawdopodobniej ostatecznie zamknęła im drogę do zdobycia upragnionych od lat złotych medali w mistrzostwach Polski. MKS Perła Lublin ma bowiem już 4 „oczka” więcej i trudno oczekiwać, by w ciągu trzech najbliższych kolejkach wszystko roztrwoniła.

We własnej hali podopieczne Bożeny Karkut zagrały w grupie mistrzowskiej już trzy spotkania. Wszystkie rozstrzygały na swoją korzyść. Faworytem będą także w środowym spotkaniu. Nasze panie nie mają już większych szans na poprawienie swojej pozycji w tabeli. Przy dobrym układzie w innych meczach mogą przeskoczyć KPR Gminy Kobierzyce, do którego tracą obecnie 2 punkty.

– Nie poddamy się w lidze – przyznała kapitan drużyny, Agata Cebula. – Powtarzałam to już wiele razy, może ten sezon ligowy nie do końca poszedł po naszej myśli. My też jednak pamiętamy, że budowaliśmy tę drużynę niemal od zera, z nowym trenerem, z wieloma nowymi zawodniczkami. Na to wszystko potrzeba czasu. Po pierwszej słabszej części, przyszła ta lepsza. Wychodzi już zgranie – dodała.

Co ciekawe, granatowo-bordowe po ostatnim zwycięstwie w Superlidze nad lubliniankami ponownie dały nadzieję Miedziowym na korzystne rozstrzygnięcie pod koniec maja. Właśnie wtedy, 25 maja poznamy nowego, a być może starego mistrza Polski. Tym samym nasze zawodniczki nie mogą liczyć na żadną taryfę ulgową w środowe późne popołudnie. Ostatnio przekonały się o tym koszalinianki, które przegrały u siebie 21:24.

Mimo wszystko należy spodziewać się dużych emocji. Lepiej gra się drużynie, która niczego nie musi udowadniać. Zagłębie pod presją może mieć spory problem, choć to drużyna doświadczona i wie, jak sobie radzić w trudnych momentach, a tych w tym sezonie już nie brakowało. Początek rywalizacji już o godzinie 15:30.

Autor: ran

Recommended For You

About the Author: admin