Karolina Kochaniak: „Jest we mnie duży niedosyt”

Przede wielką szansą stoją szczypiornistki Pogoni Szczecin, w niedzielę w holenderskim Kwintsheul zmierzą się z H.V. Quintus, stawką tego pojedynku jest zbliżenie się do finału pucharu Challenge, za tydzień rewanż w Szczecinie. Pogoń w ostatnim czasie ma napięty harmonogram, oprócz zmagań ligowych doszły te związane z Pucharem Polski oraz EHF Challenge Cup. Mecze odbywają się praktycznie co 3 dni. „Akcja challenge Cup rozpoczęła się już po meczu z Zagłębiem. Miałyśmy przygotowaną analizę wideo i poświeciłyśmy na to trochę czasu, aby przeciwnik niczym nas nie zaskoczył” – powiedziała Karolina Kochaniak.

Zapytaliśmy szczecińską rozgrywającą, jakie mocne strony posiada holenderski zespół i w czym powinniśmy upatrywać szansę, aby wygrać ten mecz? „Zespół z Holandii posiada zawodniczki, które stanowią bardzo duże zagrożenie z drugiej linii. Na pewno będzie trzeba zwrócić na to szczególna uwagę. Naszą mocną strona w tym meczu, która pomoże nam w odniesieniu zwycięstwa, będzie kontra zarówno bezpośrednia jak i ta w drugie tempo ale żeby to nam pomogło na pewno musimy zacząć grać bardzo mocno w obronie tak jak potrafiłyśmy to pokazać w ostatnich meczach”.

Pogoń cztery lata temu dotarła do samego finału, jedną z autorek tego sukcesu była właśnie Kochaniak, do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele: „Jest we mnie duży niedosyt jednak teraz skupiamy się na tym dwumeczu i chcemy wywalczyć awans. Do rozmów o finale mam nadzieję, że jeszcze wrócimy”.

Transmisja z tego pojedynku live na youtube – tutaj.

Recommended For You

About the Author: admin