Przemysław Mańkowski: „Trzon zespołu zostaje i ma ważne kontrakty”

Pogoń odsłoniła karty, cztery kluczowe zawodniczki już przedłużyły kontrakty, kolejne rozmowy są prowadzone, ale jak przyznaje Prezes Klubu Przemysław Mańkowski – trzon zespołu zostaje i ma ważne kontrakty.

Jaka jest polityka transferowa Klubu przed nadchodzącym sezonem?

Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie jednym zdaniem. Uważam, że właściwa, odpowiedzialna i przede wszystkim rzetelna. Klub musi się stale rozwijać i taki cel sobie stawiamy przed kolejnym sezonem. Trzon zespołu jest ustalony i ma ważne kontrakty. Pozostaje nam póki co jedynie uzupełnić lewe skrzydło w kontekście transferu Darii Zawistowskiej.

Cztery kluczowe zawodniczki już podpisały kontrakty, czy są jeszcze jakieś inne szczypiornistki, które się wahają lub mają niejasną sytuację przed nowym sezonem?

Bardzo się cieszę z tego faktu. Taka postawa jest potwierdzeniem marki jaką konsekwentnie tworzymy od kilku lat. Pogoń to klub który ma tradycje i granie w jego barwach jest powodem do dumy i chluby. Oczywiście zawsze może dojść do kolejnych zmian. Ja jednak optymistycznie patrzę w przyszłość i przyznam, że stabilizacja jest nam bardzo potrzebna. Obecny zespół ma duży potencjał i zasługuje na pełne zaufanie oraz czas. Powinien to udowodnić jeszcze w tym sezonie.

Sezon dobiega końca, ale rozmowy z potencjalnymi nowymi zawodniczkami rozpoczynają się już na początku roku, Pogoń takie rozmowy prowadzi? Jakie pozycje będą wzmocnione lub uzupełnione?

To dobra praktyka i my ją również stosujemy. W ubiegłym sezonie byliśmy bardzo aktywni na rynku transferowym. Teraz przyszedł czas stabilizacji. Oczywiście stale monitorujemy rynek śledząc rozwój kilku zawodniczek. 

Ile zawodniczek będzie liczyć kadra Pogoni w przyszłym roku?

Myślę, że 17 osób. Mamy pomysł aby dodatkowo do kadry pierwszego zespołu dołączyć 3-4 zawodniczki z MKS Kusy Szczecin z tzw. zieloną kartą.

Kiedy planowane jest zamknięcie i ogłoszenie ostatecznego składu?

W maju wszystko powinno być już jasne.

Dziękuję za rozmowę

Recommended For You

About the Author: admin