Patrycja Noga wraca do gry!

Długo wyczekiwany moment dla reprezentacyjnej kołowej Pogoni Szczecin nastąpił 11 marca, w dniu którym oficjalnie zakończyła leczenie barku. Przypomnijmy, Patrycja kontuzji nabawiła się tuż przed rozpoczęciem sezonu. 16 października 2018 roku w Rehasport Clinic Szpital w Poznaniu przeszła artroskopię stawu barkowego, od tego czasu trwała intensywna rehabilitacja, o czym opowiadał nam na początku roku: „Moja rehabilitacja idzie cały czas w dobrym kierunku. Weszłam już w trening na hali z dziewczynami, na razie jednak bez kontaktu. Trenuję codziennie, zaczynam w gabinecie ST Medical pracą manualną, później wykonuję swoje ćwiczenia (gumy, stabilizacja), następnie idę na halę, rozgrzewam się z dziewczynami i zależy od treningu robię tyle ile mogę”.

Widać ciężka praca przyniosła efekty, zakończenie leczenia nastąpiło miesiąc przed prognozami, które mówiły o 6 miesięcznej absencji od gry.

Noga barwy Pogoni Szczecin reprezentuje od sezonu 2013/2014, w tym czasie rozegrała 120 spotkań ligowych, rzucając 171 bramek. Z drużyną zdobyła m.in. srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski, oraz po dwa krążki brązowe i srebrne w Pucharze Polski, a 2015 roku przyczyniła się do wywalczenia srebra w EHF Challenge Cup, zaliczając w ostatnich meczu 4 trafienia.

Recommended For You

About the Author: admin