Koszalin lepszy w derbach, Pogoń bez punktów

Nie udała się wyprawa szczecinianek do Koszalina. SPR Pogoń nie zdołała ograć w hali przy Śniadeckich miejscowej Energi AZS-u Koszalin. Spotkanie skończyło się wynikiem 26:32. Brak punktów nieco skomplikował sytuację w tabeli. Granatowo-bordowe pozostały na szóstej lokacie, choć wciąż mają szansę na awans w tabeli. Do końca sezonu zasadniczego pozostały jeszcze dwie kolejki.

Wydawało się, że nasze panie pójdą w tym spotkaniu jak po swoje. Świetnie rozpoczęły to spotkanie. Mogły liczyć w bramce na Martę Wawrzynkowską. Z łatwością dochodziły do pozycji rzutowych. Mogła się podobać gra Agaty Cebuli. Środkowa rozgrywająca w swoim stylu, czyli rzutami bieżnymi nie dawała szans między słupkami Izabeli Prudzienicy. W efekcie Pogoń prowadziła 5:3, 6:4. Chwila nieuwagi sprawiła, że wynik odwrócił się na naszą niekorzyść.

Szybko o czas poprosiła zarówno Anita Unijat, jak i trener Neven Hrupec. Tylko w pierwszym przypadku rady szkoleniowca przyniosły oczekiwany rezultat. W 20. minucie było już 12:11. Nie da się jednak skutecznie odrabiać strat, kiedy w polu gry ma się aż trzy szczypiornistki mniej. Niepotrzebna była kara dla Oktawii Płomińskiej. Czasu nie dało się już cofnąć. Przyjezdne zdołały się wybronić, na przerwę przegrywały tylko 15:17.

Szkoda było pierwszych chwil po zmianie stron. Pierwsze skrzypce rozgrywała wówczas Prudzienica. Dwukrotnie w krótkim czasie odbiła rzut Ivany Dezić. Gospodyniom nie udało się wówczas zyskać znaczącej przewagi. Ba, jeszcze w 38. minucie stopniała ona do dwóch „oczek” (17:19). Później przyszły aż cztery trafienia straty, po których ekipie z Grodu Gryfa nie udało się odrobić.

Bardzo skuteczna z siódmego metra była Paula Mazurek. Pięciokrotnie stawała do rzutów karnych. Za każdym razem robiła to perfekcyjnie. Nadzieja umiera ostatnia, a tę odebrała nam Tamara Smbatian. Pięciu bramek w siedem minut nie dało się już odrobić. Trzy punkty zostały w Koszalinie. 10 marca nasze panie podejmą we własnej hali Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Na koniec sezonu zasadniczego zagrają jeszcze z MKS-em Perłą Lublin.

Autor: ran

Recommended For You

About the Author: admin