Pogoń z kompletem punktów w Chorzowie

Przed meczem pisaliśmy, że mecz w Chorzowie będzie ważny i SPR Pogoń stoi przed dużą szansą. Nie chodziło jedynie o powrót na piąte miejsce kosztem pauzującego Startu Elbląg, ale również, a może i przede wszystkim zapewnienie sobie udziału w walce o mistrzostwo Polski. Szczecinianki mają przewagę 10 punktów nad siódmą Piotrcovią, a do końca sezonu zasadniczego zostały już tylko cztery kolejki. Gra o mistrza Polski jest już niemal pewna.

Zanotowaliśmy prawdziwe wejście smoka. O takim początku zawodów na Śląsku można było pomarzyć. Nasze panie zagrały szybko, konsekwentnie i przede wszystkim skutecznie. Duża w tym zasługa obrony i bramkarki. Tamten fragment zaczęliśmy od trafienia kołowej Jeleny Agbaby, a skończyliśmy na rozegraniu i bramce autorstwa Karoliny Kochaniak. Potem zawody nieco się wyrównały, ale szczecinianki ani na moment nie straciły koncentracji, ani tym bardziej kontroli nad boiskowymi wydarzeniami.

Nie brakowało rzutu ze skrzydła, z dystansu, swoje zadanie dobrze wypełniały rozgrywające. Można było często rotować składem, co tez trener Neven Hrupec czynił. Największe zagrożenie przed przerwą stwarzały nam Aleksandra Sójka oraz Joanna Rodak. Niemniej, przewaga sześciu „oczek” pozwoliła z dużym optymizmem wejść w drugą część zawodów. Tak też się właśnie stało. Pogoń ponownie ruszyła ze skomasowanymi atakami. Na 6 celnych rzutów granatowo-bordowych rywalki odpowiedziały tylko raz (14:24).

Siódemka z Grody Gryfa pewna swego spuściła nieco z tonu. Choć przewaga wcale nie topniała. Dopiero pod koniec spotkania podopieczne Krzysztofa Przybylskiego zmniejszyły straty. Nic jednak nie mogło gospodyń już uratować przed kolejną, szesnastą już porażką w sezonie 2018/2019. Co ciekawe, wynik przed przerwą i tuż przed końcowym gwizdkiem ustaliła Ivana Dezić. Trzy punkty zdobyte w Chorzowie właściwie zapewniają szczeciniankom grę w grupie mistrzowskiej. Matymatycznie brakuje punktu, ale terminarz jest na tyle korzystny, że jego zdobycie nie powinno być problemem.
Autor: ran

Bramki dla Pogoni: Płomińska 3, Božović 5, Cebula 3, Urbańska 1, Janas 3, Wołoszyk 1, Szynkaruk 3, Dežić 3, Kochaniak 5, Agbaba 2, Blažević 4

Recommended For You

About the Author: admin