Wiemy z kim możemy zagrać w półfinale Pucharu Polski

Dzisiaj w siedzibie ZPRP w Warszawie odbyło się losowanie par półfinałowych Pucharu Polski Kobiet, szczecinianki na tym etapie zmierzą się ze zwycięzcą pary KPR Gminy Kobierzyce – Energa AZS Koszalin. Ostatecznego przeciwnika poznamy dopiero 27 lutego, wówczas dojdzie do pojedynku wspomnianych drużyn. Sam półfinał zaplanowano 27 marca w Szczecinie! W drugiej parze Zagłębie Lubin podejmować będzie przed własną publicznością obrończynie trofeum – MKS Perłę Lublin.

Tegoroczna edycja PP została delikatnie zmieniona, aby zmniejszyć liczbę rozgrywanych spotkań, które często kolidowały z ligowymi czy europejskimi pucharami – zdecydowano się, aby na każdym z etapów odbywało się tylko jedno spotkanie, a gospodarz w przypadku drużyn z tego same szczebla wybieramy był na drodze losowania.

Finał Pucharu Polski odbędzie się 18 maja, organizatorem meczu będzie ZPRP, które poda w stosownym terminie informacje o miejscu rozgrywania tego pojedynku.

Pogoń po złoto w Pucharze Polski ostatni raz sięgnęła w 1992 roku, a ostatni większy sukces w tych rozgrywkach miał miejsce w ubiegłym roku, wówczas wywalczone zostało srebro.

Dotychczasowe sukcesy Pogoni w Pucharze Polski:

  • 1 miejsce (4x): 1971, 1980, 1986, 1992
  • 2 miejsce (2x): 2016, 2018
  • 3 miejsce (2x): 2014, 2015

Recommended For You

About the Author: admin