Arcyważny mecz Pogoni. Ze Startem o 6 punktów

SPR Pogoń po zeszłotygodniowej pauzie wraca do rozgrywek krajowych. W 17. serii PGNiG Superligi Kobiet do Szczecina przyjeżdża drużyna, która w ostatnim czasie regularnie walczy o medale mistrzostw Polski. Elblążanki przeżywają zwyżkę formy. Do klubu wróciła doświadczona Joanna Waga. Słowem, będzie bardzo ciekawie.

W pierwszej fazie sezonu zasadniczego nasze panie nie miały większych problemów z ograniem rywala na jego parkiecie. Wtedy to było jednak zupełnie inne spotkanie. Przede wszystkim kadra SPR Pogoni nie była tak uszczuplona, czego z kolei nie można było powiedzieć o przeciwniczkach. Trener Andrzej Niewrzawa mógł wówczas skorzystać z 13 zawodniczek. Co ciekawe, tym razem będzie trochę na odwrót. Brak Aleksandry Jędrzejczyk, Tatiany Trbović, Pauliny Uścnowicz, Pauliny Stapurewicz czy wreszcie Katarzyny Kozimur może być bardzo odczuwalny.

Wśród granatowo-bordowych do pełni  sił wróciła już choćby Karolina Kochaniak. Do formy wraca kapitan drużyny, Agata Cebula. W bramce konkurencję zwiększa obecność Marty Wawrzynkowskiej. Pozytywem jest też ostatni sukces szczecińskiego teamu. W Portugalii dwukrotnie ograliśmy Alavarium / Love Tiles i awansowaliśmy już do ćwierćfinału Pucharu Challenge Cup. Pora teraz udowodnić w Superlidze, że doświadczenie zbieranie na arenie międzynarodowej jest cenne.

W Elblągu grają obecnie dwie byłe szczecińskie zawodniczki. Mowa o Białorusince, Hannie Jaszczuk oraz skrzydłowej Joannie Gadzinie. Obie panie są w pełni zdrowe i ponownie zaprezentują się przed kibicami w Grodzie Gryfa. W pierwszym meczu tego sezonu ani jedna, ani druga nie pełniły pierwszoplanowych ról, co nie znaczy, że teraz tak nie będzie. Dodatkową motywacją dla obu drużyn będzie ich sytuacja w ligowej tabeli. To spotkanie z całą pewnością można uznać jako mecz za 6 punktów. Jeśli Pogoń przegra, zamieni się ze Startem miejscami. Tego jednak nie bierzemy pod uwagę.

Bardzo interesująco zapowiada się także starcie KPR-u Gminy Kobierzyce z Energą AZS-em Koszalin. Te drużyny plasują się bezpośrednio przed nami. Strata punktów którejkolwiek z nich, a głównie ekipy z Dolnego Śląska może pozwolić na skuteczne wskoczenie do pierwszej czwórki i zmniejszenie dystansu. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do hali przy ul. Twardowskiego 12b. Potrzebujemy waszego dopingu i wsparcia.

Autor: ran

Recommended For You

About the Author: admin