Pierwszy krok zrobiony, Pogoń bliżej ćwierćfinału!

Ważne zwycięstwo Pogoni w pierwszej rywalizacji przeciwko portugalskiej drużynie Alavarium Love Tiles, szczecinianki wypracowały 15 bramkową (26:41) przewagę i znacznie przybliżyły się do awansu do ćwierćfinału EHF Challenge Cup, w jutrzejszym rewanżowym pojedynku są zdecydowanym faworytem.

Pogoń rozpoczęła w składzie: Prünster, Agbaba, Božović, Szynkaruk, Zawistowska, Dežić, Blažević. Wynik spotkania w 1 minucie otworzyła Božović, chwilę później wyrównała z rzutu karnego Monteneiro. Przez pierwszy kwadrans obie drużyny „badały się”, a Pogoń co rusz wychodziła na 2-3 bramkowe prowadzenie, by za chwilę stracić kilka piłek i tak po 15 minutach prowadzenie drużyny prowadzonej przez Nevena Hrupca wynosiło tylko 1 bramkę (10:11). Sygnał do lepszej gry dała z rzutu karnego Cebula, chwilę później bramki dołożyły Płomińska, Janas i Kochaniak i prowadzenie wynosiło już 5 bramek. Pogoń kontrolowała grę i to miejscowe musiały szukać wyniku, jednak pośpiech szedł w parze z błędami, co skrzętnie wykorzystywały skrzydłowe Pogoni, a kontry stały się najmocniejszą bronią. Do szatni szczecinianki schodziły z 7 bramkami handicapu i nic nie wskazywało, aby druga połowa wyglądała inaczej.

Po zmianie stron Pogoń rozkręciła się na dobre, miejscowym z kolei brakowało sił, co przekładało się na niekorzystny dla nich wynik, ostatecznie Pogoń wygrała 41:26!

Szczypiornistki Pogoni Szczecin jako jedyny żeński klub reprezentuje nasz kraj na arenie międzynarodowej, wcześniej z rozgrywek odpadły drużyny Zagłębia Lubin i Perły Lublin.

Warto wspomnieć, że dzisiejsze spotkanie dopingowało dwoje kibiców Pogoni Szczecin, którzy do Portugalii wybrali już w czwartek!

Mimo, że pogoda i temperatura na zewnątrz jest o wiele lepsza niż w Polsce to niestety w hali była już nieco mniejsza i na pewno nie wynosiła wymaganych 18 stopni Celsjusza.

Bramki dla Pogoni Szczecin: Janas 2, Wołoszyk 1, Szynkaruk 4, Płomińska 4, Zawistowska 5, Kochaniak 5, Agbaba 2, Cebula 10, Božović 4, Dežić 3, Blažević 1.