Neven Hrupec: „Wierzę, że wygramy i będziemy świętować awans do kolejnej rundy”

Przygotowania do walki o ćwierćfinał EHF Challenge Cup rozpoczęły się zaraz po zakończeniu ostatniego ligowego meczu z Kielcami. Wiedzę na temat portugalskiej piłki ma trener Pogoni Neven Hrupec, zapytaliśmy go o nadchodzące przygotowania, o sytuację kadrową oraz nadzieje związane z tym dwumeczem.

Panie trenerze, jakie są zalety portugalskiego zespołu? Udało się zebrać jakieś materiały do analizy?

Mamy kilka meczów zespołu z Portugalii i w tym tygodniu zrobimy z zawodniczkami dokładną analizę. Szanujemy każdy zespół i przygotowujemy się do każdego meczu tak dobrze, jak tylko to możliwe. Portugalski zespół ma małą przewagę, z uwagi, że oba mecze są w ich hali z ich kibicami. Wierzę jednak, że możemy być lepsi w tym dwumeczu i że odniesiemy sukces. Kluczem będzie koncentracja, jeśli skoncentrujemy się na 100 procent od samego początku – wierzę, że wygramy i będziemy świętować awans do kolejnej rundy.

Jako trener zna Pan portugalską piłkę ręczną, wielu ekspertów twierdzi, że robią wielkie postępy z roku na rok, czy to prawda?

Tak, to prawda. Oglądałem wszystkie mecze reprezentacji Portugalii w piłce ręcznej w meczach w Hiszpanii, a także ostatnie mecze kwalifikacyjne w Grecji, reprezentacja narodowa grała bardzo dobrą piłką ręczną. Grały nowoczesną i szybką piłkę, mają wiele znakomitych zawodniczek w kadrze. Zrobili duży postęp i powinniśmy zachować ostrożność i być skoncentrowanym w tych meczach na 100%.

Jaka jest sytuacja kadrowa Pogoni?

Sytuacja jest nieco lepsza, po długim okresie, gdy mieliśmy pecha i kilka zawodniczek nabawiło się kontuzji (Nosek, Noga, Kochaniak, Cebula, Wawrzynkowska i Del Balzo). Przed sezonem nie spodziewaliśmy się takiej sytuacji w najgorszych snach, ale takie jest życie. Przetrwaliśmy ten trudny okres i krok po kroku zawodniczki wracają na boisko, mam nadzieję, że niebawem się podniesiemy i wrócimy na właściwe tory. Teraz myślę tylko o następnym naszym meczu, to jest aktualnie najważniejsze, nie wybiegam daleko w przyszłość.

W sezonie 2014/2015 Pogoń rozpoczęła puchar od wygranej z drużyną z Finlandii, potem była Portugalia … po tych zwycięstwach dotarliśmy do finału, jest szansa na powtórkę z historii?

Wszystko jest możliwe. To zależy od wielu okoliczności, ale powinniśmy przestać marzyć tylko skupić się na pracy. Wierzę, że możemy osiągnąć dobry wynik, ale powinniśmy iść krok po kroku, skupieni na swoich zadaniach. Jestem optymistą i wierzę, że możemy wygrywać każde spotkanie, ale jestem też bardzo ostrożny. Najważniejsze jest to, abyśmy byli w pełnym optymalnym składzie i przede wszystkim bez kontuzji. Wynik sam nie przyjdzie, powinniśmy ciężko pracować i przygotować się tak dobrze, jak to tylko możliwe na każdy nadchodzący mecz.

Recommended For You

About the Author: admin