Rekordowa #RęcznaPodChoinkę w tym roku, ponad 200 dzieci objętych akcją!

#RęcznaPodChoinkę to akcja od wielu lat organizowana przez naszych Przyjaciół z Zagłębia Lubin, celem jest zebranie koszulek oraz pamiątek od znanych zawodniczek i zawodników piłki ręcznej z całego świata. Szczecińskie szczypiornistki chętnie przyłączają się do tego działa przekazując swoje meczowe tshirty z autografami, które potem są licytowane przez kibiców. Zebrana kwota dzielona jest przez organizatorów na poszczególne kluby, które później kupują potrzebne rzeczy dla potrzebujących dzieci ze swojego województwa.

W tym roku w ramach akcji udało nam się zrobić naprawdę wiele, wszystko to za sprawą naszych kibiców oraz ludzi dobrej woli, którzy w trakcie przyłączyli się do działania.W sumie odsiedzieliśmy aż 7 placówek wsparcia dziennego Caritas w Szczecinie, którym przekazaliśmy sprzęty RTV i AGD, m.in. drukarkę z ksero, kuchenkę elektryczną, odkurzacze, gofrownicę, wieżę MP3, zastawy stołowe, sprzęt biurowy oraz świąteczne paczki! Wszystkie te dary były wcześniej konsultowane z kierownikami placówek, a więc celowość została zachowana w 100%. Tutaj teoretycznie akcja powinna się zakończyć, budżet został wyczerpany, ale jak to bywa w okolicach świąt… zdarzyły się cuda 😉

Zrobiliśmy parę rzeczy dodatkowo! Na początek wsparliśmy Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 2, który na początku grudnia brał udział w Gwiazdce nad Łasztownią. Przekazaliśmy materiały i artykuły plastyczne, m.in. bibułę, kleje, kredki, pisaki, brystol i wiele innych materiałów potrzebnych do tworzenie kartek i ozdób świątecznych.

Ponad 30 paczek trafiło do Oddziału Psychiatrii Dziecięco-Młodzieżowej szpitala w Zdrojach, to dzięki współpracy z Panem Mariuszem (INFO Szczecin), który poinformował nas o takiej potrzebie. Mimo mocno przekroczonego budżetu udało nam się również zakupić potrzebne akcesoria plastyczne (kredki, pisaki, kolorowanki, bloki rysunkowe, kolorowe kartki) na kwotę ponad 150 zł (w cenach hurtowych), a drugie tyle dołożył p. Adam, właściciel sklepu Skala w Szczecinie!

Zaprosiliśmy wspólnie z kinem Helios w Szczecinie 22 dzieci ze Specjalistyczno-Opiekuńczej Placówki Wsparcia Dziennego Caritas przy parafii pw. Św. Rodziny wraz z opiekunami na seans bajki Miśków 2-óch w Nowym Jorku.

Dzięki pomocy sponsorów udało się wyprodukować dodatkowych 300 atestowanych opasek odblaskowych, które zostały przekazane wszystkim dzieciakom z placówek wsparcia dziennego Caritas.

Zawodniczki zaprosiły łącznie ponad 200 dzieci z ośrodków na najbliższe mecze naszej drużyny!

Akcja #RęcznaPodChoinką kolejny rok „wymknęła się spod kontroli”, to dzięki organizatorom (Zagłębie Lubin), kibicom, którzy licytowali koszulki oraz wolontariuszom i ludziom dobrem woli, którzy pomogli nam ze wszystkimi atrakcjami, za co serdecznie dziękujemy! Do zobaczenia za rok!

Recommended For You

About the Author: admin