Oktawia Płomińska typuje 12 kolejkę PGNiG Superligi

Najbliższa kolejka może przynieść kilka przetasowań w tabeli, ciekawe mecze zapowiadają się w Szczecinie, Kielcach i Elblągu. Sprawdźcie jak 12 kolejkę typowała Oktawia Płomińska.

SPR Pogoń Szczecin – KPR Gminy Kobierzyce

Zdecydowanie ten mecz można nazywać hitem kolejki. Zmierzymy się z drużyną, która jest o jedno „oczko” wyżej w tabeli od nas. Jest to mecz po długiej przerwie na własnym parkiecie. Myślę, że mimo wszystko punkty zostaną w Szczecinie, mamy przewagę własnego parkietu i niezawodnej publiczności, a to pomoże nam odnieść pierwsze zwycięstwo w 2019 roku.

KPR Jelenia Góra – Metraco Zagłębie Lubin

Jest to spotkanie pomiędzy pierwszą a ósmą drużyną ligi. Zagłębie ma zdecydowaną przewagę kadrową, większość z nich to bardzo doświadczone zawodniczki i z pewnością nie będą chciały pozwolić na inny wynik niż zwycięstwo w tym meczu. 

KPR Ruch Chorzów – Energa AZS Koszalin

Ruch jest przedostatnią drużyną Superligi, przyjeżdża do nich bardzo zgrany, grający szybką piłkę Koszalin co mieliśmy okazje zobaczyć w Sławnie. Koszalin jest doświadczonym i mocno obstawionym na każdej pozycji zespołem. Po końcu pierwszej rundy w chorzowskim zespole zaszły zmiany na pozycji trenera, wiec zespół ten będzie stanowił niespodziankę podczas pierwszych meczy. Zespół ten jest bardzo młody i słynie z dobrej postawy na własnym parkiecie, lecz mimo przewagi własnego parkietu myślę, że zwycięstwo wywiezie Koszalin.

Korona Handball Kielce – UKS PCM Kościerzyna

Dla obu zespół będzie to bardzo ważne spotkanie, zarówno dla Kielc jak i Kościerzyny punkty są bardzo potrzebne z punktu widzenia dalszych losów ligi. Drużyna kielecka na własnym parkiecie słynie z dobrych występów i żaden zespół nie ma tam łatwego spotkania. Myślę jednak, że młoda drużyna z Kościerzyny nie postawi się na tyle mocno aby urwać punkty Kielcom i to właśnie w Kielcach zostaną 3 punkty.

EKS Start Elbląg – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.

Z pewnością Start Elbląg będzie chciał udowodnić swoją wyższość po remisie, a następnie rzutach karnych, które mieliśmy okazje zaobserwować w pierwszej rundzie. Nie będzie to łatwe spotkanie ani dla jednej, ani dla drugiej drużyny, obie ekipy będą dobrze przygotowane aby rozegrać zacięte spotkanie. Myślę jednak, że Start Elbląg nie pozwoli sobie na rozpoczęcie roku od przegranej i wygra to spotkanie.

Recommended For You

About the Author: admin