Patrycja Noga: „Mam nadzieję na szybszy powrót na parkiet”

Dobrze przepracowany okres przygotowawczy przyniósł oczekiwane rezultaty, z wysoką formą w sezon weszła nasza obrotowa – Patrycja Noga. Ciężka praca zaowocowała kolejnymi powołaniami do kadry B, która we wrześniu miała zgrupowanie, a następnie dwa mecze kontrolne z reprezentacjami Rumunii (A i B). Niestety w połowie października po szczegółowych badaniach potwierdziły się obawy odnośnie kontuzji barku, zawodniczka przeszła w Rehasport Clinic Szpital w Poznaniu artroskopię stawu barkowego i powoli wraca do zdrowia. O przebiegu rehabilitacji, o tym jak sobie radzi z gorszymi dniami oraz jak ocenia szansę Pogoni w najbliższych meczach zapytaliśmy w wywiadzie.

Jak przebiega Twój okres rehabilitacji?

Moja rehabilitacja idzie cały czas w dobrym kierunku. Weszłam już w trening na hali z dziewczynami, na razie jednak bez kontaktu. Trenuję codziennie, zaczynam w gabinecie ST Medical pracą manualną, później wykonuję swoje ćwiczenia (gumy, stabilizacja), następnie idę na halę, rozgrzewam się z dziewczynami i zależy od treningu robię tyle ile mogę. Dodatkowo staram się raz w tygodniu jeździć do Rehasportu w Poznaniu na kontrole.

Kontuzja to trudny okres dla każdego sportowca, jak sobie z tym radzisz?

Myślę, że kontuzja dla każdego sportowca jest  bardzo ciężkim przeżyciem. Jedni radzą sobie z tym lepiej inni gorzej. Jestem bardzo pozytywnie nastawiona, CHCĘ wrócić szybko, ale też z głową, a to mnie motywuje do ciężkiej pracy, a gdy widać efekty wszystko jest jeszcze prostsze. Mam wokół siebie mnóstwo przyjaciół, którzy bardzo mocno mnie wspierają, pomagają i za to im bardzo dziękuję! Każda z nas przeżyła w swojej karierze mniejsze lub większe urazy i wiemy jak ciężko jest powrócić do pełni sił, dlatego ważne jest motywowanie, wspieranie siebie nawzajem.

Przed kontuzją byłaś mocnym punktem zespołu, kibice z niecierpliwością czekają na Twój powrót, jakie są wstępne prognozy odnośnie Twojego powrotu na parkiet?

Widząc efekty rehabilitacji i treningu – cały czas mam nadzieję na szybszy powrót na parkiet, jednak nie ja o tym decyduję, a lekarz który mnie prowadzi. Po takim urazie wraca się po około 6 miesiącach. 16 stycznia miną 3 miesiące po operacji, a 18 lutego mam ocenę barku, po której dowiem się na jakim jestem etapie i czy uda mi się wrócić wcześniej niż zakładali. Nie lubię oglądać meczu z trybun, bardzo się denerwuję i stresuję, zdecydowanie lepiej czuję się na parkiecie.

Pogoń aktualnie zajmuje 5 miejsce, taka lokata nie satysfakcjonuje nikogo, jak oceniasz szanse Pogoni na zmianę tego stanu rzeczy?

Myślę, że stać nas na wyższe miejsce w tabeli, musimy się podnieść, dać z siebie wszystko i mam nadzieję, że zaowocuje to satysfakcjonującym nas rezultatem na koniec sezonu.

Czego kibice powinni Ci życzyć w Nowym 2019 roku?

Zdecydowanie cierpliwości, bo troszeczkę mi tego brakuje, zdrowia i oczywiście medalu!

Recommended For You

About the Author: admin