Daria Zawistowska: „Jesteśmy w pełni przygotowane, aby ten mecz wygrać”

Przed szansą na wskoczenie na 4 miejsce oraz zbliżenie się do czołówki staną piłkarki ręczne Pogoni Szczecin, już w sobotę na Twardowskiego zmierzą się z sąsiadem z tabeli – KPR Gminy Kobierzyce. Drużyna z dolnośląskiego w Szczecinie zamelduje się już w piątek, tego dnia zaplanowany ma również trening w obiekcie meczowym. Co myśli o najbliższym przeciwniku oraz jaki jest klucz do zwycięstwa opowiedziała nam jedna z najskuteczniejszych obecnie zawodniczek Pogoni – Daria Zawistowska.

Nowy rok i nowe nadzieje, po pierwszej rundzie Pogoń zajmuje piąte miejsce, które chyba nie satysfakcjonuje nikogo w klubie?

Oczywiście, że nikogo nie satysfakcjonuje. Wiemy, że stać nas na więcej i udowodnimy to w tej rundzie. Myślę, że nasze miejsce jest na podium i w tym sezonie to osiągniemy.

KPR Gminy Kobierzyce to rewelacja tych rozgrywek, jako jedyne urwały punkty liderowi z Zagłębia Lubin, nie obawiacie się tego przeciwnika?

Nie obawiamy się, lecz podchodzimy z pokorą oraz szacunkiem do tego jak i w sumie każdego przeciwnika. Myślę, że dobrze wykorzystałyśmy okres pomiędzy rundami pracując nad naszą siłą, szybkością oraz taktyką i jesteśmy w pełni przygotowane, aby ten mecz wygrać. Dodatkowo gramy u siebie, więc mam nadzieję, że zakończymy ten mecz wysokim i pewnym zwycięstwem.

Co będzie kluczem do zdobycia 3 punktów w sobotnim pojedynku?

Nie jestem w stanie tego teraz powiedzieć, bo wszystko zależy od przebiegu meczu. Choć moim zdaniem jeśli będziemy grać swoją piłkę ręczna, a nie podporządkować się grze przeciwnika i trafiać w bramkę – nie w bramkarkę – to wygramy to spotkanie.

Pierwsze starcie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem Pogoni 25:23, jednak nie przyszło ono łatwo. Drużyna z Kobierzyc w obecnym sezonie prezentuje się całkiem przyzwoicie, zaliczyła tylko trzy porażki z zespołami z czołówki, jednocześnie pokonując jako jedyna drużyna lidera z Lubina.

SPR Pogoń Szczecin – KPR Gminy Kobierzyce, 5 stycznia, godzina 16:00, hala przy ul. Twardowskiego 12b

Recommended For You

About the Author: admin