Marta Wawrzynkowska: „Bardzo się cieszę, że będę w składzie meczowym”

Dziewięć miesięcy temu w meczu z Zagłębiem Lubin odniosła jedną z najgorszych kontuzji dla każdego sportowca – zerwane więzadła w kolanie, dzisiaj na turnieju w Sławnie ma szansę zagrać. O okres rehabilitacji, trudy z tym związane oraz o nadzieje w nadchodzącym sezonie zapytaliśmy bramkarkę Pogoni Szczecin – Martę Wawrzynkowską.

Kontuzjowane zawodniczki zawsze trenują ciężej i więcej niż ich zdrowe koleżanki z zespołu, okres rehabilitacji jest jednak bolesny, żmudny, często monotonny, miałaś momenty zawahania lub zwątpienia?

To prawda, jest to długi żmudny proces, oczywiście bywały trudne momenty, kiedy efekty nie były widoczne od razu. W takich chwilach zawsze mogłam liczyć na moja przyjaciółkę, która mi pomagała i dodatkowo motywowała. 

Za sobą masz trudny okres rehabilitacji, czy oprócz powrotu do zdrowia ten czas czegoś Cię jeszcze nauczył?

Myślę, że nauczyłam się cierpliwości ale przede wszystkim wytrwałości i zawziętości w dążeniu do celu, co wcześniej nie było moją mocną strona.

W dzisiejszym turnieju w Sławnie jest duża szansa, że pojawisz się na kilka minut na boisku, czujesz tremę lub stres z tego powodu?

Przyznam szczerze, że odczuwam lekki stres, ale jest to pozytywne uczucie i bardzo się cieszę, że będę w składzie meczowym.

Ostatni mecz rozegrałaś dokładnie 276 dni temu, czujesz głód gry i rywalizacji? Brakowało Ci tego?

Piłka ręczna jest moja pasja i bardzo mi jej brakowało. Już od kilku miesięcy nie mogę się doczekać powrotu na boisko.

W tym sezonie rywalizujecie w trzech różnych rozgrywkach – liga, Puchar Polski, Europejskie Puchary, początek nowego roku będzie niezwykle pracowity (13 spotkań w dwa i pół miesiąca), czy nie obawiasz się takiej ilości meczy  w tak krótkim czasie? 

To prawda, będzie bardzo intensywnie, czeka nas dużo ciężkich meczy, ale jesteśmy dobrze przygotowane i staniemy na wysokości zadania!

Jakie nadzieje wiążesz z obecnym sezonie?

Moim zdaniem mamy bardzo dobra ekipę i poprzez ciężką pracę jesteśmy w stanie grać o najwyższe cele.

Recommended For You

About the Author: admin