Zaczynamy Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet!

Już dzisiaj pierwsze starcie biało-czerwonych w Mistrzostwach Europy w piłce ręcznej kobiet. Przed nami ponad dwa tygodnie emocji oraz szczypiorniaka na najwyższym poziomie. Ekipa pod wodzą Leszka Krowickiego we francuskim Nantes zmierzy się z Serbią: „Będzie bardzo trudno. Myślałam, że Serbki będą nieco słabszym zespołem w naszej grupie; że tak naprawdę tylko Andrea Lekić i Dragana Cvijić będą ustalać wynik. Martwiące – z naszego punktu widzenia – jest to, że tej drużynie nie liderują już tylko te dwie zawodniczki. Tam każda piłkarka rzuca i ma spory wkład w grę zespołu”– powiedziała w wywiadzie dla sport.tvp.pl była zawodniczka Pogoni Szczecin – Monika Stachowska. 

Oczekiwania i nadzieje związane z występami naszej reprezentacji są duże. Polki w grupie oprócz Serbii mierzyć będą się z Dunkami oraz Szwedkami. W oficjalnym składzie podanym wczoraj znalazły się zawodniczki Pogoni – Joanna Wołoszyk oraz Karolina Kochaniak. W trakcie turnieju można wymienić maksymalnie sześć zawodniczek – maksymalnie po dwie w każdej fazie (z możliwością powrotu wcześniej zastąpionej zawodniczki).

– W pierwszej kolejności chcemy więc wyjść z grupy po to, by mieć świadomość, że w eliminacjach mundialu trafimy na teoretycznie łatwiejszego rywala. To pozwoli nam ciągle żyć nadzieją udziału w igrzyskach, powiedział dla TVP Sport Leszek Krowicki.

Terminarz spotkań naszej reprezentacji:

  • 30.11     18:00     SERBIA – POLSKA, TVP2 (od 17:50), TVP Sport (od 17:30), SPORT.TVP.PL i aplikacja
  • 2.12       15:00     POLSKA – DANIA, TVP2 (od 14:45), SPORT.TVP.PL i aplikacja
  • 4.12       18:00     SZWECJA – POLSKA         TVP2 (od 17:50), TVP Sport (od 17:30), SPORT.TVP.PL i aplikacja

 

Recommended For You

About the Author: admin