Raport #1 z poczynań reprezentantek

Polska, Chorwacja oraz Serbia z zawodniczkami Pogoni Szczecin w składzie przygotowują się do nadchodzących Mistrzostw Europy we Francji, przed nimi towarzyskie spotkania oraz turnieje. Sprawdzimy w kolejnych raportach jak radzą sobie nasze zawodniczki przed mistrzostwami. Jako pierwsze na europejskie parkiety wybiegły Chorwatki, które już w czwartek rozpoczęły zmagania w turnieju towarzyskim. W pierwszym meczu pokonały Słowację 22:20, a 3 bramki zaliczyła Valentina Blažević. W drugim meczu, tym razem przeciwko reprezentacji Czech nie było już tak łatwo, Chorwacja przegrała 21:19, warto jednak zwrócić uwagę, że do przerwy Chorwatki miały na swoim koncie tylko 4 bramki. Blažević ponownie 3 krotnie pokonywała bramkarkę rywali, a dwa trafienia zaliczyła Ivana Dežić.

Polki na towarzyski turniej udały się do Hiszpanii i pierwszego dnia zmierzły się z gospodyniami. Zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku były zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego i pokazały to na parkiecie wygrywając 23:16. Na parkiecie mogliśmy zobaczyć zarówno Karolinę Kochaniak jak i Joannę Wołoszyk.

Reprezentacja Włoch w składzie z Moniką Prünster oraz Biancą Del Balzo przygotowują się do eliminacji Mistrzostw Świata Japonia 2019. W pierwszym swoim meczu musiały uznać wyższość Grecji, która wygrała to spotkanie 23:19. Czterokrotnie do protokołu wpisała się kołowa Pogoni Szczecin – Bianca Del Balzo.

Dzisiaj kolejne zmagania:

  • 24.11.2018, 13:00 Szwajcaria – Chorwacja
  • 24.11.2018, 19:00 Polska – Brazylia (TVP SPORT)
  • 24.11.2018, 19:30 Portugalia – Włochy

Foto: rfebm.com

Recommended For You

About the Author: admin