Derby Pomorza Zachodniego inne niż wszystkie

SPR Pogoń Szczecin w 9. kolejce PGNiG Superligi Kobiet stanie w szranki z Energą AZS-em Koszalin. Najbliższy rywal granatowo-bordowych to brązowe medalistki mistrzostw Polski. Trudno o drużynę, o której podopieczne Nevena Hrupca nie wiedziałyby tyle, co o innych. Jedyną niewiadomą może być zastąpienie Romany Roszak na prawym rozegraniu. Reprezentantka Polski nie chciała ryzykować kontuzji tuż przed startem mistrzostw Europy i do Grodu Gryfa nie przyjechała.

Przed sezonem Energetyczne dokonały kilku ciekawych transferów. Jednym z nich było pozyskanie na prawą stronę Ukrainki – Natalii Striukovej. 21-latka miała być solidnym wsparciem dla wspomnianej Roszak. Nikt się jednak nie spodziewał, że tak szybko będzie ona musiała udowodnić swoją przydatność do zespołu. W sparingach wyglądała świetnie. Ale kiedy naszym rywalkom przyszło się zmierzyć na ligowym froncie, trenerka Anita Unijat postawiła właśnie na polską reprezentantkę. Efekt? 55 bramek w 7 meczach i pozycja drugiej strzelczyni.

Znacznie więcej zmian nastąpiło w Pogoni. Obecnie zajmuje ona drugą lokatę z jedną przegraną na koncie. Choćby z tej racji spotkanie, obok „świętej wojny” jak nazywana jest konfrontacja Metraco Zagłębia Lubin z MKS-em Perłą Lublin, to drugi hit tej serii gier. – To będzie zdecydowanie przeciwnik z górnej półki. Na pewno będziemy się bardzo mocno przygotowywać do tego meczu. Sądzę, że trzy punkty zostaną w Szczecinie – stwierdziła skrzydłowa, Oktawia Płomińska.

W sezonie 2017/2018 Pogoń rywalizowała z Energą już w pierwszej serii i tamten mecz rozstrzygnęła na swoją korzyść (27:25). W rundzie mistrzowskiej koszalinianki zrewanżowały się naszym piłkarkom z nawiązką (21:26). Tym razem liczymy na przełamanie. – Czujemy się faworytem ponieważ gramy u siebie. Swoje boisko, swoi kibicie, swój obiad w dniu meczu, a nawet przespana noc i pobudka w swoim łóżku – powodują, że mamy o wiele więcej energii i wspaniały nastrój, co zazwyczaj prognozuje udany mecz – przyznała z uśmiechem Daria Zawistowska.

Trener Neven Hrupec wciąż nie może skrzystać z bramkarki Marty Wawrzynkowskiej oraz obrotowej Patrycji Nogi. Powoli do pełni sprawności wraca za to Natalia Nosek, choć tutaj chorwacki szkoleniowiec stara się dmuchać na zimne i nie przeciąża prawej rozgrywającej. Unijat ma dużo poważniejszy problem – brak Roszak może być w tym meczu znaczący. Szczecinianki nie zamierzają się tym specjalnie martwić. Analiza wideo pokazała, że AZS jak tylko może, wykorzystuje na kole Hannę Rycharską oraz pozostałe dwie swoje obrotowe.

To będą derby inne niż wszystkie. Po raz kolejny zagramy w Netto Arenie. Zawody zaplanowano na godzinę 19:00. Przyjdźcie nam kibicować. Wasz doping może nam bardzo pomóc. Walczymy o pozycję lidera tabeli!

Autor: ran

——

Podstawowe informacje:

9 kolejka PGNiG Superligi Kobiet, SPR Pogoń Szczecin – Energa AZS Koszalin,
Piątek, 2 listopada 2018, godz. 19:00, hala Netto Arena, ul. Szafera 3/5/7

Atrakcje dla dzieci podczas spotkania:
– aktywna strefa Przedszkoliady, to program zajęć ruchowych dla dzieci pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. W strefie dzieci będą wykonywać ćwiczenia z piłką, poznawać zasady
–  strefa Dragon Laser Tag, to bezbolesna, bezkontaktowa odmiana paintballa, bazująca na rozgrywce przy użyciu niewidocznej wiązki laserowej. Idealna forma zabawy, praktycznie bez progu wiekowego
– przed meczem tuż przy wejściu na halę (przy szatniach) pierwszych dwustu kibiców będzie mogło odebrać plakaty drużyny

Wszystkie atrakcje na hali są darmowe pod okiem wykwalifikowanego personelu

Bilety – dla kogo ulgi?

Bilety ulgowe przysługują młodzieży uczącej się, studentom do 26 roku życia oraz emerytom i rencistom. Darmowe bilety przysługują kombatantom i opozycjonistom. Weryfikacja ulgi będzie przeprowadzana przed wejściem na halę (należy okazać ważny dokument informujący o przysługującej zniżce). Jeśli chcesz pojawić się zorganizowaną grupą na nasz mecz, daj znać wcześniej: rjak@pogonhandball.pl

Jedziesz na mecz?

Hala dla kibiców otwarta będzie na godzinę przed rozpoczęciem zawodów, tj. od godziny 18:00. Jeśli masz zaproszenie – kieruj się od razu do wejścia (nie musisz go wymieniać w kasie). Jeśli nie masz jeszcze biletu, udaj się do kasy znajdującej się tuż przy obiekcie. W przyszłości jeśli nie chcesz stać w kolejce tuż przed meczem, warto zaopatrzyć się w wejściówki: przez internet, w salonach Empik, w punktach STS oraz salonikach Kolporter.

Nie dojedziesz na mecz?

Nic straconego! Specjalnie dla naszych kibiców przygotowaliśmy transmisję spotkania na youtube, zajrzyj na nasz kanał tutaj. Jeśli nie masz możliwości oglądania wideo, skorzystaj z portalu lajfy.com gdzie podawany będzie wynik oraz opis aktualnych akcji na boisku, dużym ułatwieniem jest auto odświeżanie witryny.

Recommended For You

About the Author: admin