Daria Zawistowska: „Jesteśmy już na tyle zgrane, aby walczyć o najwyższe cele”

Już tylko dwa dni dzielą nas od święta wszystkich sympatyków piłki ręcznej w żeńskim wydaniu na Pomorzu Zachodnim. W piątek w hali Netto Arena szczecińska Pogoń podejmować będzie koszalińską Energę AZS. Ten pojedynek wywołuje sporo emocji wśród kibiców obu drużyn, ale zainteresowanie wybiega również poza nasz region, wszystko to z uwagi specyfikę pojedynków derbowych oraz zaciętość jaka zawsze im towarzyszy. Jeśli spojrzymy na ligową tabelę, również dostrzeżemy, że obie ekipy prezentują w obecnym sezonie podobny poziom. Jak do tego pojedynku podchodzą zawodniczki, jaka jest aktualnie sytuacja w Pogoni oraz co będzie naszym atutem zapytaliśmy Darię Zawistowską.

Można powiedzieć, że jesteście na fali, ostatnich sześć spotkań padło Waszym łupem i tylko 1 raz w tym sezonie zaznałyście smaku porażki. Czujecie, że się docieracie jako zespół i jest progres w zgrywaniu się?

Miejmy nadzieję, że do końca rundy utrzymamy swoją pozycję z jedynie jedną przegraną na koncie. Szczerze mówiąc czujemy się mocne i z meczu na mecz coraz lepiej nam idzie. Myślę, że jesteśmy już na tyle zgrane, aby walczyć o najwyższe cele, o medale… ale spokojnie przed nami jeszcze 3 mecze do zakończenia pierwszej rundy i póki co właśnie na nich się skupiamy.

Pogoń w ostatnich meczach przed własną publicznością przeciwko Koszalinowi prezentowała się przyzwoicie, w piątkowym starciu również występujemy w roli faworyta, czujecie się nim?

Tak, czujemy się faworytem ponieważ gramy u siebie. Swoje boisko, swoi kibicie, swój obiad w dniu meczu, a nawet przespana noc i pobudka w swoim łóżku – powodują, że mamy o wiele więcej energii i wspaniały nastrój, co zazwyczaj prognozuje udany mecz.

Jakie mocne strony są teraz po stronie Pogoni, a na co powinniście baczniej zwrócić uwagę u przeciwnika?

Na pewno naszą mocną stroną jest szybka kontra bezpośrednia jak i pośrednia, resztę naszych mocnych stron nie będę zdradzać, bo przed tak ważnym meczem obawiam się, że ta odpowiedź mogłaby paść w nieodpowiednie ręce i zostałaby wykorzystana przeciwko nam. Natomiast jeśli chodzi o przeciwnika, to początkowo skupimy swoją uwagę na grze obrotowej, oraz wszelkie do niej podania i zagrywki pod nią ustawione. Resztę naszych działań ustalimy podczas meczu, ponieważ każdy mecz jest inny i nie wiemy dziś w jakiej dyspozycji będzie dana zawodniczka w dniu meczu.

Derby to zawsze mecz walki, takiego też spodziewamy się w piątek? Co możecie zagwarantować kibicom?

Gwarantuję, że tak będzie i tym razem. Na pewno dostarczymy wiele emocji i powodów do uśmiechu!

Recommended For You

About the Author: admin