Pogoń – Arka. Nowa historia

W środę, 10 października, SPR Pogoń zagra w Szczecinie z Arką Gdynia. To będzie dopiero drugi pojedynek granatowo-bordowych na własnym terenie, a łącznie piąty w sezonie 2018/2019 w PGNiG Superlidze kobiet. Obiektem zmagań – Netto Arena przy ul. Szafera. Pierwszy raz w meczu tych drużyn można wskazać zdecydowanego faworyta, którym będą gospodynie. Co istotne, rywalki wzmocni skrzydłowa, Katarzyna Kołodziejska.

Jedna rzecz upodabnia oba kluby, przed sezonem doszło w nich do bardzo wielu zmian. Reszta to już tylko różnice, które wypadają zdecydowanie na korzyść granatowo-bordowych. Występy gdynianek w PGNiG Superlidze od początku stały pod wielkim znakiem zapytania. Duży wpływ miało na to wycofanie się sponsora tytularnego – Vistalu. Zespół opuściły właściwie wszystkie znaczące dla niego postaci. Dokonano jedynie dwóch transferów, które odbiły się pewnym echem w światku żeńskiego handballa.

Jeden z nich udało się ostatecznie dopiąć dopiero przed środowym spotkaniem z Pogonią. Mowa o Katarzynie Kołodziejskiej. Skrzydłowa nie mogła reprezentować barw klubu, ponieważ nie było jej dokumentów. Arka nie miała możliwości zarejestrowania byłej reprezentantki Polski. Historia ciągnęła się niczym w brazylijskiej telenoweli. W końcu się jednak udało, o czym poinformowała na swoim profilu facebook’owym sama zainteresowana. – Odzyskałam swój certyfikat i w najbliższą środę będę mogła zagrać swój pierwszy mecz ligowy – oznajmiła Kołodziejska.

Zawodniczka z pewnością wniesie sporo dobrego. Nie ma to jednak wpływu na fakt, że to szczecinianki będą w tym spotkaniu stawiane w roli faworytek do kompletu punktów. Dwa trudniejsze mecze już za nimi, jedno zakończyło się triumfem, drugie nie. Strata punktów przeciwko Metraco Zagłębiu Lubin spowodowała, że Pogoń jest obecnie piątą siłą ligi, ale ewentualne trzy „oczka” wywindują nasze panie na najniższy stopień podium. A taki jest właśnie cel minimum.

Najlepszą obecnie strzelczynią drużyny jest Agata Cebula (16 bramek). U przeciwniczek dobrą skutecznością od początku rozgrywek dysponuje Kinga Gutkowska (23). To jedna z niewielu szczypiornistek, które nie opuściły dryfującego w niewiadomym kierunku okrętu. Zespół powoli wydaje się wychodzić na prostą, ale nie zalicza się wg ekspertów do tych, które uplasują się w górnej szóstce. A to coś zupełnie nowego.

Licząc wszystkie sezony w Superlidze Pogoń podejmowała u siebie Arkę już 14-krotnie. Bilans spotkań nie jest dla nas korzystny. Szczecinianki wygrały 5 razy, 2 razy padł remis, a aż 7-krotnie triumfowały przeciwniczki. Przed siódemką z Grodu Gryfa okazja do napisania nowej historii i podbudowania statystyki walki o ligowe punkty z byłym mistrzem Polski. Początek meczu o godz. 18:30, relacja tekstowa tutaj, transmisja na żywo na youtube tutaj.

Autor: ran

Recommended For You

About the Author: admin