Marlena Urbańska o zgrupowaniu: „To była dobra lekcja, która ma zaprocentować w przyszłości”

Trzytygodniowa przerwa w rozgrywkach ligowych spowodowana była zgrupowaniem kadry narodowej. Podczas gdy zawodniczki z reprezentacji A wybrały się do Danii na Golden League, rezerwy udały się do Rumunii gdzie rozegrały 2 mecze sparingowe. O ten czas oraz o naszego najbliższego rywala zapytaliśmy kołową Pogoni Szczecin – Marlenę Urbańską.

Za wami zgrupowanie reprezentacji, jak przepracowałyście ten okres?

Okres ten był dla nas bardzo intensywny i wymagający. Na zgrupowanie zostało powołane kilka zawodniczek z kadry młodzieżowej. Starałyśmy się wkomponować w zespół, aby móc później dobrze funkcjonować na sparingach. W Szczyrku rozegrałyśmy dwa mecze. Pierwszy z Kadrą A oraz z superligowym zespołem z Kobierzyc co pozwoliło nam na zgranie się przed meczami w Rumunii oraz skorygowania niektórych elementów gry.

Rozegrałyście dwa mecze z reprezentacją Rumunii A i B, jakie wnioski po tych meczach?

Mecze w Rumunii od początku zapowiadały się na dwa różne, ale na wysokim poziomie spotkania. Remis z kadrą B myślę, że był dobrym wynikiem dla nas. W naszym wykonaniu zagrałyśmy dobry mecz, pozwalający dostrzegać nasze dobre zagrania oraz uczyć się na pojedynczych błędach. Kolejny mecz z Kadrą A zapowiadał się na bardziej wymagające wyzwanie. Przegrałyśmy ten mecz, ale uważam że to było zderzenie z światowym poziomem piłki ręcznej i dobra lekcja dla nas, która ma zaprocentować w przyszłości.

Rozbrat w ligowymi meczami trwać będzie łącznie 3 tygodnie, nie brakuje Ci tych emocji?

Przerwa w zmaganiach ligowych łączy się z wyjazdami kadrowymi, na których towarzyszą nam emocje związane z meczami rozgrywanymi na zgrupowaniach. Natomiast ligowe mecze mają swój klimat i brakuje mi tych emocji. Najbardziej meczy rozgrywanych na własnej hali przy szczecińskich kibicach.

10 października gramy z Arką Gdynia, jak oceniasz tego przeciwnika? Jakie wg Ciebie są ich mocne strony i na jakie konkretnie zawodniczki powinniśmy zwrócić uwagę?

Zespół z Gdyni składa się z większości młodych zawodniczek oraz kilku które posiadają większe doświadczenie. Myślę że jest to zespół walczący i zdeterminowany aby walczyć do ostatniej minuty i zdobywać kolejne cenne punkty. Gra tego zespołu głównie opiera się na Kindze Gutkowskiej w ataku oraz doświadczonej bramkarce Beacie Kowalczyk. Skupić uwagę również trzeba na Martynę Borysławską, Aleksandrę Dorsz czy Katarzynę Kołodziejską.

Recommended For You

About the Author: admin