Pogoń z kompletem punktów w Kielcach

W wyjściowym składzie trener Hrupec dokonał tylko jednej zmiany względem ostatniego meczu, za Nogę weszła Dežić. Spotkanie rozpoczęła Pogoń i na premierowe trafienie kibice nie musieli długo czekać, już w 40 sekundzie indywidualnie zagrała Blazević i wyprowadziła swoją drużynę na jednobramkowe prowadzenie. Szczecinianki w początkowej fazie spotkania były niezwykle skoncentrowane i pewne siebie, w 8 minucie ich przewaga wynosiła już 5 bramek i o czas poprosił trener gospodyń – Paweł Tetelewski. Uwagi i wskazówki podziałały błyskawicznie, miejscowe odrobiły straty dziesięć minut później, za sprawą Więckowskiej na tablicy zawidniał remis 9:9. Do przerwy trwała wymiana ciosów, ostatecznie Pogoni udało się wypracować 2 bramkową przewagę (16:18).

Wszystko wskazywało na to, że po zmianie stron Pogoń rzuci się do ataku chcąc wypracować sobie bezpieczną przewagę. I tak właściwie było do 40 minuty, wówczas 5 bramkowy handicap mógł wydawać się wystarczający do ostatecznego pozytywnego rozstrzygnięcia tego meczu na swoją korzyść. Nic bardziej mylnego, trener Tetelewski znów wziął czas, a jego podopieczne wprowadziły przekazane wskazówki i ponownie zapachniało sensacją w kieleckiej hali. Więckowska w 53 minucie doprowadziła do remisu, chwilę później odpowiedziała Agbaba, ale to jeszcze bardziej rozjuszyło miejscowe, które po bramkach Mochockiej i Gliwińskiej wyszły na prowadzenie 32:31, a do końca spotkania zostały tylko 4 minuty. Zimną krew zachowała Agbaba, chwilę później bramkę na prowadzenie rzuciła Cebula i już w samej końcówce po raz 3 tego dnia na listę strzelczyń wpisała się Noga. Pogoń wygrała to spotkanie 34:32, jednak zostawiła sporo potu na parkiecie. Sprawdziły się słowa Natalii Krupy, która przed tym spotkaniem ostrzegała przed Koroną: „Jest to zespół który walczy do końca i potrafi zaskoczyć”.

Bramki Pogoni: Cebula 8, Agbaba 4, Blazević 4, Zawistowska 4, Janas 3, Noga 3, Wołoszyk 3, Bozović 2, Del Balzo 1, Płomińska 1, Szynkaruk 1

Zawodniczki udają się teraz na mecze swoich reprezentacji, Pogoń kolejne spotkanie rozegra 10 października w hali Netto Arena, o 18:30 podejmować będzie Arkę Gdynia.

Recommended For You

About the Author: admin