Natalia Krupa: „Podejdziemy do tego spotkania skoncentrowane na 100%”

W środę szczecinianki w Kielcach powalczą o trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Cel nakreślony przez Zarząd oraz Sztab trenerski jest jasny – medal Mistrzostw Polski, aby go osiągnąć, Pogoń musi w takich meczach zdobywać komplet punktów. Zeszły sezon pokazał jednak, że drużyny, które nie są faworytem – potrafią powalczyć i są podwójne zdeterminowane. Handicapem w środę dla Korony na pewno będzie własny parkiet, ale Pogoń też ma kilka atutów, o których opowiedziała bramkarka szczecińskiego zespołu – Natalia Krupa.

Trzy mecze i dwa zwycięstwa to dotychczasowy bilans Pogoni, to dobry wynik na początku sezonu? Trener Hrupec w jednym z wywiadów powiedział, że za 2-3 miesiące będziemy grali optymalnie, widać te zmiany i progres?

Na pewno cieszą te dwa zwycięstwa, bo były rozgrywane na trudnych terenach. Szkoda, bo niewiele brakowało i mielibyśmy komplet punktów. Niestety, w każdym  meczu ktoś musi przegrać, by ktoś inny mógł wygrać. Nie przegraliśmy tez  tego meczu z byle kim – Zagłębie w tym toku ma bardzo dobry skład i na razie bardzo dobrze się prezentuje w rozgrywkach. Czy zespół się jeszcze zgrywa? Tak. Tak naprawdę dobry zespół tworzy się miesiącami. Oczywiście jesteśmy już bardziej zgrane niż na początku sierpnia, ale przed nami ciągle ciężka praca i nowe wyzwania.

W Kielcach gra kilka Twoich koleżanek, a więc znasz przeciwnika dosyć dobrze. Co jest ich mocną stroną, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, która zawodniczka jest kluczowa?

Dokładnie gra tam kilka moich koleżanek i wiem czego mogę się po nich spodziewać. Na pewno jednym z najmocniejszych punktów jest bramka. Warto tez zwrócić uwagę na rozgrywające Syncerz i Magdę Więckowską, która bardzo dobrze zaprezentowała się na juniorskich mistrzostwach świata.  Jest to zespół który walczy do końca i potrafi zaskoczyć.

Pogoń w tym meczu będzie faworytem, jednak ostatnio w Kielcach grało nam się trudno, kto według Ciebie wygra to starcie i dlaczego?

Chcemy wygrać! Każda z nas chce wywieźć z Kielc trzy punkty. Podejdziemy do tego spotkania skoncentrowane na 100%, aby nie zdarzyła nam się powtórka z zeszłego sezonu, gdzie z wielkim trudem wygrałyśmy tylko 1 bramka. Mamy bardzo dobry skład i każda która wchodzi na boisko jest w stanie pomoc zespołowi jak i wnieść coś nowego.

Foto: Pawel Jakubowski Photography

Recommended For You

About the Author: admin