Oktawia Płomińska typuje 3 kolejkę Superligi

Mimo, że liga trwa dopiero dwa tygodnie – na sportowych arenach doszło już do kilku niespodzianek, za takie z pewnością możemy uznać zremisowany mecz faworyzowanego Startu Elbląg z Piotrcovią, czy porażka Mistrzyń Polski z ekipą Andrzeja Niewrzawy. W nadchodzącej kolejce również zapowiada się ciekawie, o opinię na temat weekendowych spotkań poprosiliśmy Oktawię Płomińską.

KPR Gminy Kobierzyce – EKS Start Elbląg, z pewnością będzie to jeden z najbardziej wyrównanych spotkań w tej kolejce. Zespół z Kobierzyc w sezonie przygotowawczym oraz już na początku ligi prezentuje się z bardzo dobrej strony, a grając na własnym terenie postawi na pewno ciężkie warunki Startowi Elbląg. Po sporej niespodziance jaką była wygrana Elbląga nad zespołem z Lublina, w sobotę możemy się spodziewać zaciętego spotkania. Drużyna z Elbląga zmaga się z wieloma kontuzjami, co może mieć spory wpływ na wynik końcowy tego meczu. Uważam, że 3 punkty zostaną w Kobierzycach. 

AZS Energa Koszalin – Korona Handball Kielce, zespół Kielecki charakteryzuje się młodością oraz walecznością, a nosa utarły już nie jednemu zespołowi. Jednak przyjeżdżając do Koszalina, mierząc się z o wiele starszymi i bardziej doświadczonymi zawodniczkami, końcowy wynik będzie korzystny dla zespołu z Koszalina. 

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – UKS PCM Kościerzyna, hala w Piotrkowie Trybunalskim nigdy nie była łatwym terenem dla innych zespołów i wsparcie własnej publiczności będzie działa korzystnie na gospodynie. Remis, a następnie wysoka przegrana Piotrcovii z Ruchem nie pozwalają na jednostronne wytypowanie meczu. UKS PCM Kościerzyna ma bardzo młody, ale utalentowany zespół. Przyjeżdżając do Piotrkowa z pewnością będą liczyć na zgarnięcie pełnej puli punktowej. Ostatecznie myślę, że dużą rolę odegra tutaj doświadczenie i to Piotrcovia wygra to spotkanie.

KPR Jelenia Góra – SPR Pogoń Szczecin, po ostatnim przegranym meczu z Lubinem na własnym parkiecie na pewno zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby w jak najlepszym stylu wygrać to spotkanie i wrócić z 3 punktami do Szczecina. Zawodniczki z Jeleniej Góry charakteryzują się dobrą grą „jeden na jeden”, jest to mieszanka doświadczenia z młodością. Podejdziemy do tego spotkania bardzo skoncentrowane i skupione na zadaniach, które mamy wykonać w trakcie meczu. Końcowy wynik myślę, że będzie na naszą korzyść. 

Perła Lublin-KPR Ruch Chorzów, ostatnia porażka Lublina z zespołem elbląskim na pewno wpłynie na jeszcze większa koncentracje i skupienie, aby wygrać spotkanie z Ruchem. Grając na swoim parkiecie Lublinianki będą chciały udowodnić swoją klasę i pokazać się z jak najlepszej strony. Zespół Chorzowski jest najmłodszym zespołem w Superlidze, ale jak widać nie brakuje im siły oraz charakteru, jak to na śląskie dziewczyny przystało. Będą grać do ostatnich minut i nie odpuszczą ani jednej piłki. Ostatecznie Lublinianki grając na własnym parkiecie, nie pozwolą na inny wynik niż na własną wygraną.

Recommended For You

About the Author: admin