Karolina Kochaniak: „Myślę, że aktualny sezon będzie jednym z lepszych”

Szczecinianka, wychowanka MKS Kusy Szczecin, reprezentantka kraju, zawodniczka Pogoni Szczecin – Karolina Kochaniak bo niej mowa, w sobotnim meczu z KPR Jelenia Góra świętować będzie mały jubileusz, będzie to jej setny ligowy występ w barwach Pogoni. W wywiadzie opowiedziała nam o swojej karierze, pierwszych bramkach i ważnych meczach. Zapraszamy! 

W Pogoni występujesz od 2014 roku, pamiętasz swój pierwszy występ w najwyższej klasie rozgrywkowej? Jakie emocje towarzyszyły debiucie w najwyższej klasie rozgrywkowej?

Od pierwszego meczu minęło już trochę czasu, dużo od tamtej pory się zmieniło, ale oczywiście pamiętam, że mój debiut w Superlidze był w meczu z Ruchem Chorzów. Szczerze nie pamiętam swojej gry z tego meczu, towarzyszyły temu tak duże emocje, że nie jestem w stanie przypomnieć sobie żadnej z rozgrywanych przeze mnie akcji. Z jednej strony byłam bardzo szczęśliwa, że udało mi się po skończeniu wieku juniorskiego wejść do zespołu seniorskiego i dalej się rozwijać i być częścią osiąganych sukcesów. A z drugiej strony bardzo się stresowałam, był to pierwszy mecz przy dużej ilości kibiców, chciałam pokazać się z jak najlepszej strony zarówno przed kibicami ale również przed sztabem trenerskim, aby udowodnić, że to iż znalazłam się w takim zespole to nie przypadek.

Sobotni mecz z Jelenią Górą będzie dla Ciebie 100 ligowym w barwach Pogoni, czy będzie on dla Ciebie w jakimś stopniu wyjątkowy?

Szczerze mówiąc do każdego meczu podchodzę tak samo i mój sposób przygotowania jest podobny. Nie jestem typem zawodniczki, która prowadzi swoje statystki odnośnie rzuconych bramek, asyst czy liczby występów. Każdy mecz jest dla mnie tak samo ważny, jednak fakt że jest to już 100 mecz ligowy uświadamia mi jaką drogę przebyłam. Zaczynając od juniorki, która podglądała starsze zawodniczki próbując nauczyć się czegoś nowego do tego momentu gdzie powoli staję się coraz to dojrzalszą i znającą swoją wartość zawodniczką. Jeszcze dużo ciężkich treningów przede mną i mam nadzieje, że z każdym kolejnym meczem będę zbierała ważne doświadczenie.

Sto ligowych spotkań to dosyć pokaźna liczba, czy pamiętasz może, który mecz w Pogoni utkwił Ci w pamięci najbardziej i co na to wpłynęło?

Najbardziej w pamięci utkwiło mi jedno ze spotkań finałowych, które rozgrywaliśmy u siebie – wtedy to były jeszcze mecze do trzech zwycięstw i był to drugi mecz przeciwko MKS Selgros Lublin. Był to mój pierwszy mecz o taka stawkę, w którym dostałam sporo minut i szczerze mówiąc byłam bardzo zadowolona ze swojej gry, a do tego był to mecz wygrany, więc na pewno długo będę wspominać to spotkanie.

Patrząc w statystyki można śmiało powiedzieć, że zrobiłaś spory progres w swojej grze. Dostrzegli to również trenerzy reprezentacji powołując Cię do reprezentacji. Jaki będzie aktualny sezon? Na co mogą liczyć kibice?

Myślę, że aktualny sezon będzie jednym z lepszych. Z mojej strony nic się nie zmieni dalej będę ciężko pracować i zostawiać serce na boisku. Mam nadzieję, że ta praca będzie dalej zauważana przez trenerów reprezentacji. Bardzo cieszę się z faktu, że jest również druga reprezentacja, która pozwala młodym zawodniczkom na dalsze rozwijanie się i zdobywanie doświadczenia na arenie międzynarodowej. A kibice mogą liczyć na duża dawkę emocji, mecze na wysokim poziome oraz to że cały zespół będzie walczył o to by zająć jak najlepsze miejsce na koniec rozgrywek, miejmy nadzieję – medalowe.

Kończąc – czego powinni Ci życzyć kibice w piątym już sezonie w barwach Pogoni?

Tak, to już piąty sezon, sama nie wiem kiedy to zleciało. Najważniejsze jest zdrowie, a na resztę wystarczy ciężko pracować.

Recommended For You

About the Author: admin