W szlagierze II kolejki Zagłębie lepsze w Szczecinie

Wynik spotkania otworzyła pięknym rzutem z drugiej linii Wołoszyk, chwilę później w podobnej sytuacji odpowiedziała Pielesz. Do 13 minuty obie drużyny toczyły wyrównane zawody, jednak po kwadransie gry po bramkach Trawczyńskiej i Grzyb to „Miedziowe” wyszły na dwubramkowe prowadzenie, które jak się później okazało, nie oddało do końca spotkania. Szczecinianki w pierwszej połowie miały kilka zrywów, w 29 minucie ze skrzydła skutecznie wykończyła akcję Szynkaruk, tablica wskazywała 13:15, jednak dwie ostatnie akcje należały do ekipy Bożeny Karkut i do szatni prowadzenie jej drużyny wynosiło 4 bramki (13:17).

Wpracowana przewaga z pierwszej części spotkania pozwoliła Zagłębiu kontrolować sytuacją na boisku. Ekipa Hrupca próbowała zmniejszyć straty, jednak skuteczne tego dnia zawodniczki z Dolnego Śląska z powodzeniem to uniemożliwiały. W końcówce przewaga przyjezdnych wynosiła 7 bramek, ostatecznie Pogoni udało się zniwelować stratę do 4 bramek, a spotkanie zakończyło się wynikiem 30:26 na korzyść Zagłębia.

Bramki dla Pogoni: Płomińska 4, Božović 1, Cebula 2, Wołoszyk 3, Szynkaruk 5, Dežić 4, Zawistowska 3, Blažević 4