1 kolejkę PGNiG Superligi Kobiet typuje Agata Cebula

Po ponad dwumiesięcznej przerwie do gry wracają szczypiornistki Superligi Kobiet, w inauguracyjnej kolejce najciekawsze spotkania zapowiadają się w Kościerzynie i Kobierzycach, interesująco może być też w Piotrkowie gdzie przyjedzie EKS Start Elbląg. O typy pierwszej kolejki poprosiliśmy kapitan Pogoni – Agatę Cebulę.

UKS PCM Kościerzyna – Korona Handball Kielce 

Myślę, że może być to dosyć wyrównany i ciekawy mecz, obie ekipy prezentują podobny poziom. Obstawiam jednak wygraną zespołu z Kielc, w którym przed sezonem doszło do kilu ciekawych roszad kadrowych. Kościerzyna z kolei trochę się osłabiła, odeszły dwie najskuteczniejsze strzelczynie (Hartman i Mokrzka).

Energa AZS Koszalin – KPR Ruch Chorzów

Moim faworytem w tym spotkaniu jest Koszalin. Ta drużyna jest wyjątkowo mocna zwłaszcza we własnej hali. Sądzę, że gdyby wygrał zespół ze Śląska byłaby to duża niespodzianka na początek sezonu. Energa kolejny rok ma aspiracje medalowe i nie może pozwolić sobie na stratę punktów z niżej notowanymi drużynami.

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – EKS Start Elbląg

Zapowiada się ciekawe widowisko. W przedsezonowych sparingach oba zespoły osiągały niezłe rezultaty. Stawiam na przekór na Piotrków, choć będzie to poniekąd niespodzianka, bo Elbląg mimo zmian w składzie jest nadal silną drużyną. 

KPR Gminy Kobierzyce – SPR Pogoń Szczecin

Nie widzę innej możliwości niż nasza wygrana. Na pewno zespół z Kobierzyc będzie walczył do upadłego, ale my mamy zamiar wygrać na tym niełatwym terenie i przywieź komplet punktów do Szczecina. Po okresie przygotowawczym czujemy się mocne i wierzymy, że przełożymy to się na wyniki w lidze.

Metraco Zagłębie Lubin – KPR Jelenia Góra

Nikogo nie zaskoczę, moim typem jest tu Zagłębie. To zespół z medalowymi aspiracjami i myślę, że pokonają u siebie Jelenia Górę bez większych kłopotów, mimo, że jest to mecz derbowy.

MKS Perła Lublin – Arka Gdynia

Tutaj również faworyt może być tylko jeden. Zespół z trójmiasta osłabił się znacząco przed tym sezonem, z kolei Perła dokonała kilku ciekawych transferów. Myślę, że aktualny Mistrz Polski pewnie pokona przed własną publicznością Arkę i zgarnie pełną pulę punktów.

 

Recommended For You

About the Author: admin