Hrupec przed turniejem: „W każdym meczu damy z siebie wszystko”

Pogoń od piątku rozpoczyna zmagania w bardzo mocno obsadzonym turnieju w chorwackiej Koprivnicy, na parkietach zobaczymy czołowe ekipy z Europy, które systematycznie rywalizują w Lidze Mistrzyń: RK Krim Mercator, HC Podravka Vegeta oraz ASC Corona 2010 Brasov. To ostatnia prosta przed zbliżającym się sezonem. Jaki jest cel i oczekiwania sztabu szkoleniowego względem nadchodzących meczy? „Spodziewam się bardzo mocnego turnieju, a te 3 mecze pokażą nam, gdzie jesteśmy teraz i co powinniśmy poprawić w ostatnim tygodniu przed rozpoczęciem gry o Mistrzostwo Polski” – ocenił Neven Hrupec.

Intensywny okres przygotowawczy Pogoni okraszony został dotychczas 10 rozegranymi meczami kontrolnymi. Skrupulatnie przygotowany jeszcze przed sezonem plan i harmonogram pozwoli sprawdzić odmienioną drużynę na tle zróżnicowanych przeciwników. Po turniejach i sparingach w Polsce z drużynami na podobnym poziomie przyszedł czas na mecze z ekipami, które są w europejskiej czołówce. Na pewno nie będą to łatwe przeprawy, ale dzięki nim drużyna może się rozwijać i uczyć. „Te zespoły mają jakość w Lidze Mistrzów i będzie to dla nas bardzo dobry sprawdzian. W każdym meczu damy z siebie wszystko, celem jest zwycięstwo, mam nadzieję, że się uda i wrócimy zadowoleni do Polski” – prognozuje szczeciński szkoleniowiec. 

Do inauguracyjnego meczu w walce o Mistrzostwo Polski pozostało nieco ponad tydzień. Jak trener zapatruje się na okres przygotowawczy i ostatnie dni? „- Jestem bardzo zadowolona z naszego okresu przygotowawczego, i wierzę, że jesteśmy gotowi na rozpoczęcie ligi. Jedynie co mnie smuci, to strata Natalii Nosek w tej ważnej części przygotowań. Mam nadzieję, że wkrótce wróci i da nam więcej mocy – szczególnie w ataku” – zakończył Hrupec.

Harmonogram gier oraz sylwetka drużyn tutaj.

Recommended For You

About the Author: admin