Monika Prünster: „Chcę wykorzystać swoją szansę”

Włoska bramkarka od tego sezonu reprezentować będzie barwy Pogoni Szczecin, ma na swoim koncie 5 mistrzostw Włoch, trzy razy sięgała po Puchar i czterokrotnie zdobywała Superpuchar. Od 2010 roku jest regularnie powoływana do reprezentacji Włoch, na swoim koncie ma również występy w kadrze beach handballu (w 2015 roku wybrana najlepszą bramkarką). Jak się jej podoba Szczecin, co skłoniło ją do zmiany barw klubowych oraz jakie widzi mocne strony Pogoni – tego dowiecie się z wywiadu.

Jesteś w Szczecinie już prawie miesiąc, zdążyłaś już coś zwidzieć? Widziałaś jakieś urokliwe miejsca? Podoba mi się Szczecin, to bardzo piękne miasto. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy, to bardzo dużo zieleni. Niestety było mało wolnego czasu w okresie przygotowawczym i nie widziałam wszystkiego, ale na pewno nadrobię zaległości jak będzie trochę wolnego.

Można powiedzieć, że całą sportową karierę spędziłaś we Włoszech, grałaś w Scena, Salerno czy Futura Roma. Na swoim koncie masz mnóstwo medali, co Cię skłoniło do zmiany barw klubowych? Wybrałam Szczecin, ponieważ dostałam ciekawą propozycję. Postanowiłam skorzystać z tej szansy, wiem, że Pogoń to dobry i ambitny klub, mam nadzieję przeżyć wspaniałe chwile z nową drużyną.

Przed nadchodzącym sezonem w Pogoni doszło do wielu zmian, aż siedem nowych zawodniczek zasiliło pierwszy skład. Trenujecie już ponad miesiąc, jakie widzisz mocne strony naszej drużyny? Przede wszystkim uważam, że naszą największą siłą jest jedność. Doskonale się rozumiemy na boisku i poza nim. Jesteśmy młodym, ale silnym zespołem, wierzę w nasz sukces w tym sezonie.

Nie mogło zabraknąć pytania o kuchnię. Twoja rodzima włoska jest pyszna i bardzo lubiana na całym świecie, a czy Ty miałaś okazję spróbować jakiś polskich regionalnych dań? Słyszałam wiele pochlebnych opinii o Waszej kuchni, ale jeszcze nie miałam okazji spróbować typowo regionalnych dań, ale zdecydowanie zrobię to w najbliższym czasie.

Recommended For You

About the Author: admin