Z ostatniej chwili:

Energa AZS minimalnie lepsza w sparingu (24:23)

W poniedziałek 6 sierpnia ekipa Nevena Hrupca zmierzyła się z Energą AZS w meczu kontrolnym. Do Koszalina nie pojechały 3 zawodniczki Pogoni (Nosek, Zawistowska, Noga), które mają chwilę odpoczynku po Akademickich Mistrzostwach Świata. Po stronie Energii na parkiecie nie zobaczyliśmy Romany Roszak, która również odpoczywa po zgrupowaniach oraz Hanny Rycharskiej która z kolei przechodzi rehabilitację. Spotkanie rozpoczęła Pogoń, ale to gospodynie zaliczyły pierwsze trafienie. Przez całą pierwszą połowę wynik oscylował w okolicach remisu, gospodynie do szatni zdołały wypracować tylko 1 bramkową przewagę (12:11).

Początek drugiej odsłony meczu to wiele błędów, sędzia w ciągu 3 minut pokazał 3 rzuty karne. Do 45 minuty trwała wymiana „bramka za bramkę”, chwilę później karnego obroniła Krupa, a szczecinianki wykorzystały słabszy moment miejscowych punktując trzykrotnie przy biernej postawie koszalinianek. W 50 minucie po bramce z szybkiej kontry w wykonaniu Janas przewaga „Dumy Pomorza” wynosiła już 5 bramek i nic nie wskazywało na to, że końcowy wynik będzie niekorzystny dla Pogoni. Enega w 7 minut odrobiła starty (22:22), a następnie wyszła na 2 bramkowe prowadzenie. Mimo bramki w samej końcówce Blazević, to miejscowe cieszyły się ze zwycięstwa 24:23.

Bramki dla Pogoni: Szynkaruk 3, Płomińska 1, Janas 3, Blazević 7, Božović 2, Dežić 2, Kozłowska 2, Agbaba 3.