Neven Hrupec: „Jestem zadowolony z pierwszych 20 dni pracy”

Za nami prawie trzy tygodnie intensywnych przygotowań Pogoni do nowego sezonu, ekipa pod wodzą Nevena Hrupca i Gorana Trajkovskiego wróciła właśnie z obozu szkoleniowego na którym miała okazję rozegrać dwa mecze sparingowe. „Kończymy pierwszą część przygotowań i bardzo się cieszę, jak pracują dziewczyny. Razem z Goranem oraz nowymi zawodniczkami zostaliśmy pozytywnie przyjęci w zespole, co jest dla nas bardzo ważne. Graliśmy również pierwsze dwa mecze towarzyskie, w których wszystkie dziewczyny miały po kilka minut na boisku. Jestem bardzo zadowolony z pierwszych 20 dni pracy” – podsumował ostatni okres Hrupec.

Jak nowy szkoleniowiec zapatruje się na najbliższe dni? „Będziemy kontynuować nasze treningi w Szczecinie i mamy jeszcze dwa mecze towarzyskie przed naszym turniejem w Policach. Chcę, żebyśmy wygrywali każdy mecz, ale w tym okresie wyniki nie są tak ważne. Musimy skupić się na naszej pracy i zrobić wszystko, co konieczne w tym okresie i być gotowym na rozpoczęcie mistrzostw Polski”.

Na zgrupowaniu zabrakło kilku zawodniczek, Natalia Krupa uczestniczyła w Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej plażowej, z kolei po 3 dniach obozu na Akademickie Mistrzostwa Świata wyjechały Zawistowska, Noga i Nosek. „Niestety nie byliśmy cały czas w komplecie, ale czekamy na nasze zawodniczki i wierzę, że jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia sukcesu. Chcemy stworzyć pozytywną atmosferę w zespole i zbudować jeden zespół, który będzie silny i bez kontuzji”.

W nadchodzącym sezonie SPR Pogoń Szczecin występować będzie na trzech frontach, oprócz walki o Mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski, szczecinianki po raz kolejny powalczą w europejskich pucharach Challenge Cup: „Wszyscy jesteśmy bardzo zmotywowani i razem z naszymi fanami chcemy stworzyć klub, który nie obawia się grać w piłkę ręczną z każdą drużyną w naszych mistrzostwach, a także w Pucharze Challange. Potrzebujemy trochę cierpliwości, ponieważ mamy wiele nowych zawodniczek i potrzebują czasu, aby się zgrać, ale krok po kroku będziemy coraz lepsi. Wierzę w moje dziewczyny i mam nadzieję, że zostawiamy nasze serca na boisku w każdym meczu, to jest nasz cel w tym sezonie”.

Recommended For You

About the Author: admin