Emocje na początek AMŚ, Rumunki minimalnie lepsze

W rozgrywanych w chorwackiej Rijece Akademickich Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej kobiet reprezentacja Polski w swoim inauguracyjnym meczu mierzyła się z Rumunią, srebrnymi medalistkami ostatniej edycji. Początek spotkania zdecydowanie dla ekipy Sabiny Włodek, w 17 minucie przewaga Biało-Czerwonych wynosiła aż 7 oczek, a 5 bramek na swoim koncie miała już Daria Zawistowska. Rumunki wzięły się jednak do odrabiania start, udało się je zniwelować do 3 trafień i do szatni obie ekipy schodziły przy stanie 13:16. Obraz gry zmienił się diametralnie w drugiej odsłonie spotkania, w 45 minucie po 5 trafieniach z rzędu pierwszy raz w tym meczu ekipa Rumunii wyszła na prowadzenie. Do końca spotkania mecz był bardzo wyrównany i dopiero w ostatnich minutach po bramce Szabo udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę ekipie z Rumunii. Spotkanie zakończyło się wynikiem 28:27. Daria Zawistowska 6, Natalia Nosek 6, Patrycja Noga 2.