Bianca Del Balzo: „Wierzę, że to właściwy kierunek do osiągnięcia naszych celów”

Od 22 lipca SPR Pogoń Szczecin przebywa na obozie przygotowawczym w Grabówku (woj. Pomorskie), gdzie pod wodzą Nevena Hrupca szlifuje formę przed nowym sezonem. Co o wyborze miejsca zgrupowania sądzą same zawodniczki? „Obóz jest w przyrodniczej okolicy, jest tutaj bardzo spokojnie, więc możemy skupić się na piłce ręcznej. Mamy też trochę czasu, aby spędzić wolny czas i zintegrować się jak zespół. Myślę, że jest to dobre dla zespołu taki obóz jest bardzo przydatny i mam nadzieję, że będziemy dobrze przygotowane na nadchodzące wyzwania” – podsumowała Ivana Dežić. „Warunki na miejscu są bardzo dobre, mamy strefę spa, dobrze zbilansowane jedzenie, wieczorem chodzimy nad jezioro” – uzupełniła koleżankę z zespołu jej imienniczka – Ivana Božović.

Duet trenerski Hrupec – Trajkovski koncepcję na prowadzenie zespołu przedstawił Zarządowi już w maju tego roku, jak nie ukrywał Prezes Pogoni Przemysław Mańkowski, ma pełne zaufania do nowego sztabu: „Jestem przekonany co do jego warsztatu oraz pomysłu na naszą drużynę. Odbyłem wiele godzin rozmów na ten temat i jego wizja mnie przekonuje. Poza tym to człowiek, który żyje piłką ręczną i jest bardzo zaangażowany w nasz nowy, wspólny projekt”.

Zawodniczki mają za sobą już prawie 2 tygodnie trenowania: „Przygotowania są intensywne, więc jesteśmy trochę zmęczone, ale jest to normalne w tej fazie. Dużo pracujemy z piłką i myślę, że jest to dla nas bardzo dobre, treningi są ciekawe i nie mogę się doczekać pierwszych ligowych spotkań” – oceniła Dežić„Da się zauważyć że Trener lubi bardzo szybką grę, myślę że będzie to jeden z naszych głównych atutów w lidze” – wypowiedziała się niedawno na łamach klubowej strony Daria Szynkaruk.

„Po tym pierwszym tygodniu obozu myślę, że będziemy kontynuować pracę nad naszym przygotowaniem fizycznym oraz będziemy chcieli poprawić grę w obronie. Po pierwszy meczu sparingowym mogę powiedzieć, że zespół ma świetne możliwości i perspektywę dobrego sezonu z dobrymi wynikami. Mamy w zespole świetną atmosferę, zarówno na boisko jak i poza nim, wszystko na razie wygląda pozytywnie i wierzę, że to właściwy kierunek do osiągnięcia naszych celów”, powiedziała nowa kołowa Pogoni, Bianca Del Balzo.

A jak zawodniczki spędzają wolne chwile? „Wieczorami kiedy kończą się wszystkie zobowiązania związane z treningami, mamy czas na spacery po okolicy. Gramy też w karty oraz oglądamy film” – zakończyła Bozović.

Recommended For You

About the Author: admin