Plan przygotowań Pogoni do nowego sezonu

Po półtoramiesięcznej przerwie SPR Pogoń Szczecin wznawia treningi. W odmienionym składzie zawodniczki już 16 lipca zameldują się na pierwszym treningu i rozpoczną intensywne przygotowania do nadchodzącego sezonu. Nowy szkoleniowiec Neven Hrupec przesłał rozpiskę treningową dla zawodniczek już na początku lipca, aby mogły powoli wdrażać się w nadchodzący okres: „Uczciwie wykonuję codziennie każdy trening od wskazanego przez trenera dnia, więc sumienie mam czyste i bez obaw mogę zacząć wspólny okres przygotowawczy” – powiedziała Daria Zawistowska. Pogoń w planach ma 8 dniowy obóz przygotowawczy, 3 międzynarodowe turnieje oraz mecze sparingowe, łącznie w sierpniu zaplanowanych jest około 12 spotkań.

Rozbrat z piłką ręczną nie dla wszystkich zawodniczek trwał aż półtora miesiąca, skrócony okres dotyczył m.in. Darii Zawistowskiej, która po ligowych zmaganiach brała udział w zgrupowaniach kadry narodowej. Czy mimo krótszego odpoczynku, udało się ten czas odpowiednio spożytkować? Tak, odpoczęłam wystarczająco i cieszę się, że już nadszedł czas na piłkę ręczną. Myślę, że jestem dobrze przygotowana do okresu przygotowawczego, bo przez całe te wakacje byłam pod kontrolą profesjonalisty od przygotowania motorycznego – mojego chłopaka. Mieliśmy czas na odpoczynek, ale też czas na krótkie i nie obciążające, a jednak podtrzymujące formę treningi – podsumowała Zawistowska.

Szczecinianki powrót do treningów rozpoczną w hali przy ul. Świętoborzyców 40, ma to związek z remontem ich macierzystego obiektu przy ul. Twardowskiego 12b, w którym trwa aktualnie montaż nowego parkietu. Zaplanowane są również treningi w plenerze, trener ma do dyspozycji zarówno boiska sportowe z bieżniami, jak i rozległe tereny zielone, których w Szczecinie nie brakuje.

Zespół w trakcie okresu przygotowawczego do nowego sezonu uda się na obóz letni, podczas którego sztab szkoleniowy koncentrować się będzie na przygotowaniu motorycznym do nadchodzącego sezonu ligowego i pucharowego. 22 lipca drużyna wybiera się na 8 dniowe zgrupowanie do Grabówka (województwo pomorskie), wybór miejsca nie jest przypadkowy: To magiczne miejsce stało się od jakiegoś  czasu naszą bazą wypadową gdzie możemy w spokoju oraz komfortowych warunkach realizować opracowany program. Obiekt posiada strefę SPA, grotę solną i tężnie solankowe, sprzęt wodny. Ośrodek położony jest wśród lasów i jezior co z pewnością urozmaici treningi. Właściciel obiektu  jak zawsze przygotował dla nas dużo atrakcji i niespodzianek. Zapowiada się czas ciężkiej pracy ale też będziemy mieli czas na relaks i super zabawę. To także doskonały okres na poznanie się wzajemne dziewczyn i budowanie nowych relacji, które są bardzo ważne podczas zmagań sportowych – ocenił Mańkowski.

Warto przypomnieć, że szczeciński klub w Grabówku przygotowywał się przed arcyważnym spotkaniem w półfinale Pucharu Polski z Kram Start Elbląg, po którym Pogoń awansowała do finału. Na obozie szczecinianki nie będą jednak trenować w komplecie, na Akademickie Mistrzostwa Świata wybierają się: Karolina Kochaniak, Natalia Krupa, Natalia Nosek oraz Daria Zawistowska.

W sierpniu klasycznie zapowiada się dużo grania, kibice nowy zespół na parkiecie będą mogli zobaczyć już 10 sierpnia w Policach, wówczas rozpocznie się 7 edycja turnieju „Summer Cup”. Swój udział potwierdziły ekipy Zagłębia Lubin, Skrim Kongsberg (Norwegia) oraz Galiczanka Lwów (Ukraina). Tydzień później w Lubinie odbędzie się XXI Memoriał im. Henryka Kruglińskiego, a na parkiecie oprócz gospodyń i Pogoni zobaczymy Iuventę Michalovce (trwają rozmowy z czwartą drużyną, która ma pojawić się na zawodach). Kolejne międzynarodowe granie na wysokim poziomie będzie miało miejsce w dniach 23-25 w chorwackiej Koprivnicy, szczecinianki mierzyć będą się z RK Krim Mercator, ASC Corona 2010 Brasov oraz HC Podravka Vegeta.

Ponadto podczas pobytu na Bałkanach dodatkowo rozegramy mecze sparingowe z Coroną oraz Podravką. Zaplanowano również wspólne treningi i spotkania zespołów. Organizatorzy również przewidzieli dla nas czas na odpoczynek oraz zwiedzanie tej urokliwej okolicy. Wyjazd do Chorwacji jest pierwszym etapem i integralną częścią rozpoczynającej się współpracy naszego klubu z HC Podravka. Chcemy sprawdzić potencjał drużyny na tle zagranicznych klubów i przygotować mentalnie zawodniczki na zbliżające się mecze w pucharze EHF CHALLENGE CUP. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że każda z wspomnianych drużyn regularnie gra z sukcesami w europejskich pucharach w tym w Lidze Mistrzyń. Wszystko to sprawia, że jest to dla nas doskonała okazja do oceny własnych możliwości, podsumował prezes Pogoni Szczecin, Przemysław Mańkowski.

W sierpniu pomiędzy turniejami planowane są również pojedyncze mecze sparingowe z drużynami krajowymi, terminy podawane będą na bieżąco na łamach strony klubowej oraz mediów społecznościowych.

Harmonogram:

  • 16 lipca – rozpoczęcie przygotowań na obiektach własnych
  • 22-30 lipca – wyjazd na obóz szkoleniowy w Grabówku (województwo pomorskie)
  • 10-11 sierpnia – turniej „Summer Cup” w Policach [SPR Pogoń Szczecin, Skrim Kongsberg (Norwegia), KGHM Metraco Zagłębie Lubin, Galiczanka Lwów (Ukraina)]
  • 18-19 sierpnia – XXI Memoriał im. Henryka Kruglińskiego w Lubinie [KGHM Metraco Zagłębie Lubin, SPR Pogoń Szczecin, Iuventa Michalovce (Słowacja)]
  • 23-25 sierpnia – turniej w chorwackiej Koprivnicy [RK Krim Mercator (Słowenia), ASC Corona 2010 Brasov (Rumunia), HC Podravka Vegeta (Chorwacja), SPR Pogoń Szczecin]

Recommended For You

About the Author: admin