SPR Pogoń Szczecin po raz drugi w Challenge Cup!

Dotarcie do finału Pucharu Polski w minionym sezonie daje Pogoni Szczecin prawo do udziału w europejskich pucharach – Challenge Cup. To drugi w historii klubu występ w tych rozgrywkach, szczecinianki w swoim historycznym debiucie w sezonie 2014/2015 dotarły aż do finału, po drodze odprawiając z kwitkiem takie drużyny jak: HIFK (Finlandia), JAC – Alcanena (Portugalia), Ardesen GSK (Turcja), Galytchanka (Ukraina). Dobrą passę przerwała dopiero w finale francuska ekipa Union Mios Biganos-Begles, która w dwumeczu okazał się lepsza o 5 bramek.

Puchar Women’s EHF Challenge Cup to coroczne rozgrywki drużynowe kobiecych drużyn w Europie, do sezonu 1999-2000 rozgrywany był pod nazwą EHF City Cup. Największymi sukcesami w tych rozgrywkach może pochwalić się niemiecka ekipa Buxtehuder (2 złote medale oraz 1 srebrny). Ostatnią edycję wygrała ekipa MKS Perły Lublin.

Polska w rankingu EHF na sezon 2018/2019 (kobiety) z 28,73 punktami plasuje się na 11 pozycji, co przekłada się na:

  • 1 drużynę w Lidze Mistrzyń (MKS Perła Lublin)
  • 1 drużyna w EHF Cup (Metraco Zagłębie Lubin)
  • 2 drużyny w Challenge Cup (SPR Pogoń Szczecin, Energa AZS Koszalin)

Szczecinianki swoją kolejną przygodę na europejskiej arenie rozpoczną w 3 rundzie w listopadzie, pierwsze spotkanie rozegrane zostanie prawdopodobnie 10/11.11.2018, a rewanż 17/18.11.2018. Losowanie rozgrywek trzeciej rundy odbędzie się w lipcu.

Recommended For You

About the Author: admin