Roszady w Pogoni Szczecin na nowy sezon

Od nowego sezonu w barwach Pogoni Szczecin nie zobaczymy kilku zawodniczek, Šárka Marčíková postanowiła zmienić klub i przenosi się do Bundesligi, od lipca znajdzie się w składzie TV Nellingen, 10 drużyny obecnego sezonu niemieckiej ligi. Na jednoroczne wypożyczenie po konsultacjach z klubem zdecydowała się Żaneta Senderkiewicz, w sezonie 2018/2019 również będzie występować w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce – w Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Z klubem pożegnała się również Monika Koprowska, rozgrywająca do Pogoni trafiła w 2014 roku, od tego czasu rozegrała ponad 120 spotkań ligowych zaliczając 205 bramek!

Do Mistrza Polski – Perły Lublin przechodzi Patrycja Królikowska, skrzydłowa barwy Pogoni reprezentowała przez 5 sezonów, w tym czasie rozegrała 145 spotkań ligowych zaliczając 388 trafień. Z klubem pożegnała się również Joanna Gadzina, popularna „atomówka” przez 3 sezony w lidze wystąpiła prawie w 60 meczach notując 154 bramki. Do ojczyzny po 2.5 sezonach powraca Moniky Bancilon, rozgrywająca ma na swoim koncie 72 występy w najwyższej klasie rozgrywkowej i 242 bramki.

Z klubem pożegnała się również serbska trenerka – Ljiljana Marković, która mimo krótkiego stażu zdołała zdobyć z drużyną 2 w historii srebro w Pucharze Polski.

Życzymy wszystkim zawodniczkom i trenerce wielu sukcesów sportowych jednocześnie dziękując za zaangażowanie i wkład w sukcesy Pogoni Szczecin.

Recommended For You

About the Author: admin