Pogoń rozpoczyna walkę o Finał Pucharu Polski!

Już w najbliższą środę 11 kwietnia w hali przy ul. Twardowskiego 12b szczecińska Pogoń rozegra pierwsze spotkanie w ramach półfinału Pucharu Polski. Przeciwnikiem będzie elbląski Kram Start, który w ubiegłorocznej edycji tego turnieju zajął 2 miejsce, przegrywając w finale z Zagłębiem Lubin. Półfinał jest jedynym etapem tych rozgrywek, gdzie drużyny mierzyć się będą dwukrotnie. Zgodnie z regulaminem w tych meczach może paść wynik remisowy, a w przypadku takiej samej liczby punktów po rozegraniu obu spotkań brane są pod uwagę najpierw: większa różnica bramek, a następnie większa liczba bramek zdobytych na wyjeździe. Gdyby również te kryteria nie pozwoliły wyłonić zwycięzcy, wówczas sędziowie zarządzają konkurs rzutów karnych.

Obrońcami tytułu mistrzowskiego jest Zagłębie Lubin, które w zeszłym sezonie w finale pokonało elbląski Kram Start. „Miedziowe” w swojej historii czterokrotnie triumfowały w tych rozgrywkach. Pogoń ma na swoim koncie 4 triumfy w Pucharze Polski (1971, 1980, 1986, 1992), w 2014 i 2015 szczecinianki sięgały po brązowy puchar, a w 2016 srebrny.

Decyzją Zarządu wstęp na to spotkanie będzie darmowy, organizatorzy liczą dzięki temu na dobrą frekwencję. Rewanżowe spotkanie w Elblągu zaplanowano 18 kwietnia. Co ciekawe, obie drużyny spotkają się trzy dni wcześniej w meczu ligowym.

W związku z przypadającymi w tym roku obchodami 100 lecia piłki ręcznej w Polsce Związek Piłki Ręcznej postanowił zorganizować mecze finałowe w Kaliszu. Ma to związek z dzielnicą tego miasta – Szczypiornem, właśnie tam narodziła się w Polsce piłka ręczna. Finał żeńskiej edycji odbędzie się 12 maja o godzinie 17:45, dzień później o tej samej godzinie finałowe spotkanie rozegrają mężczyźni.

Półfinał Pucharu Polski, SPR Pogoń Szczecin – Kram Start Elbląg, 11 kwietnia, godzina 18:00, hala MOSRiR przy ul. Twardowskiego 12b, wstęp bezpłatny.

Recommended For You

About the Author: admin