Udanie zakończyć rundę zasadniczą, zapowiedź meczu

Przed szczypiornistkami Pogoni Szczecin ostatni ligowy pojedynek w rundzie zasadniczej, przy Twardowskiego 12b zamelduje się dzisiaj UKS PCM Kościerzyna. Drużyna Dariusza Męczykowskiego z dorobkiem 8 punktów okupuje ostatnie miejsce w tabeli, zanotowała w tym sezonie 3 zwycięstwa w tym jedno po rzutach karnych. Aktualnie ekipa z pomorskiego przegrała 5 spotkań z rzędu i w dzisiejszym starciu również nie jest stawiana w roli faworyta. W sobotę jednak o lekceważeniu przeciwnika nie ma mowy, o trudności gry z niżej notowanymi przeciwnikami wypowiedziała się ostatnio Bożena Karkut, trenerka Zagłębia Lubin: „To są zawsze bardzo trudne pojedynki, bo kościerzynianki nie miały absolutnie nic do stracenia i wyszły na parkiet na dużym luzie.”

Najskuteczniejszą zawodniczką w barwach kościerskiej drużyny jest Malwina Hartman, niespełna 21 letnia rozgrywająca ma na swoim koncie 107 trafień, co przekłada się na średnią ponad 5 bramek w meczu. Wspiera ją wychowanka Jutrzenki Płock Karolina Mokrzka (również ponad 5 bramek na mecz), która od 3 lat zbiera doświadczenie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Szczecinianki po 5 zwycięstwach z rzędu, w minioną środę musiały uznać wyższość aktualnych liderek Superligi – Perły Lublin. Mimo porażki 25:21 ekipa Ljiljany Marković zostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie i ambitna walka pozwala z nadzieją oczekiwać kolejnych dobrych występów w grupie mistrzowskiej.

Obie ekipy spotkają się ze sobą po raz 6 w historii, wszystkie dotychczasowe mecze Pogoń rozstrzygała na swoją korzyść.

Recommended For You

About the Author: admin