11 zawodniczek Pogoni będzie reprezentować Polskę

W marcu swoje zgrupowania mają kadry narodowe, reprezentacja Polski przygotowania do dwumeczu z Czarnogórą w ramach eliminacji do ME 2018 rozpocznie już 15 marca. Równoległe w tym samym czasie konsultacje szkoleniowe będą odbywać się w kadrze B, oraz w „młodzieżówce”. Kadra A pod wodzą Leszka Krowickiego przygotowywać będzie się w COS Cetniewo, wśród powołanych znalazła się szczecińska skrzydłowa, Daria Zawistowska. Od 19 marca szczypiornistki przenoszą się do Gdyni, gdzie dwa dni później zmierzą się z Czarnogórą. 23 marca „Biało-Czerwone” udadzą się na spotkanie rewanżowe, a stacjonować będą w Pljevlja, gdzie dzień później odbędzie się mecz.

Kadra „B” w składzie z: Karoliną Kochaniak, Patrycją Królikowską, Natalią Krupa, Patrycją Noga oraz Aleksandrą Zimny również rozpocznie swoje przygotowania 15 marca w Cetniewie. Tydzień później ekipa pod wodzą Sabiny Włodek uda się do Hiszpańskiej miejscowości Bejar, gdzie 24 marca zmierzy się w meczu sparingowym z Hiszpankami (B).

Przed „młodzieżówką” trudne zadanie, podopieczne Moniki Marzec przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego do MMŚ 2018. Zgrupowanie szkoleniowe rozpocznie się 15 marca w Elblągu, w dniach 21-22 marca zawodniczki przebywać będą na konsultacji szkoleniowej w Gdyni skąd udadzą się do Trollhättan w Szwecji, tam odbędzie się finałowa impreza. Wśród powołanych znalazły się: Natalia Nosek, Oktawia Płomińska, Żaneta Senderkiewicz, Marlena Urbańska oraz Natalia Janas. Polskie szczypiornistki zmierzą się z Holandią, Szwecją oraz Czechami.

Recommended For You

About the Author: admin