Oktawia Płomińska typuje 20 kolejkę

Znane są już drużyny, które wystąpią zarówno w grupie mistrzowskiej jak i spadkowej, ale po zmianach w regulaminie ligi, każdy punkt jest na wagę złota. Weekendowa kolejka przyniesie sporo emocji w Elblągu, gdzie miejscowy KRAM Start podejmować będzie rewelacyjnie spisującą się ostatnio ekipę z Kobierzyc. Równie ciekawe zapowiada się starcie beniaminka z Kielc, który gościć będzie na własnym parkiecie Piotrcovię. Hitowy pojedynek odbędzie się jednak w Gdyni, aktualne Mistrzynie Polski GTPR powalczy z zajmującą pierwszą lokatę Superligi – Perłą Lublin. O wytypowanie swoich faworytów, oraz argumentację poprosiliśmy Oktawię Płomińską.

Kram Start Elbląg – KPR Gminy Kobierzyce, po wygranym spotkaniu KPR Gminy Kobierzyce z Zagłębiem Lubin pokazało, że zespół ten stać na wiele. Myślę, że będzie to wyrównany mecz, ale zespół elbląski wykorzysta doświadczenie, przewagę własnego parkietu i ostatecznie wygra spotkanie.

Korona Handball Kielce – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, może to być bardzo wyrównane i emocjonujące spotkanie. Obie drużyny będą chciały tutaj wygrać i zdobyć punkty, które będą niezmiernie istotne w końcowym układzie tabeli. Korona grając na swoim boisku jest bardzo silna i nieobliczalna, ale uważam, że Piotrków nie pozwoli wyrwać zwycięstwa ze swoich rąk i zdobędzie 3 punkty.

Metraco Zagłębie Lubin – KPR Ruch Chorzów, Zagłębie ma przewagę własnego parkietu, a jak wiadomo w domu zawsze lepiej się gra. Bardzo młody i posiadający nieco mniejsze doświadczenie zespół z Chorzowa nie będzie miał łatwej przeprawy przez to spotkanie. Zespół z Lubina swoją mocną i agresywną obroną postawi ciężkie warunki, aby wygrać to spotkanie z jak najlepszym rezultatem.

SPR Pogoń Szczecin – KPR Jelenia Góra, jako zawodniczka Pogoni mogę zapewnić, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby po tym spotkaniu 3 punkty zostały zapisane na nasze konto. Będziemy chciały wykorzystać nasze mocne strony i przed własną publicznością wyjść zwycięsko ze spotkania. Jestem przekonana, ze szczecińscy kibice dużo nam pomogą i będziemy mogli wspólnie cieszyć się ze zwycięstwa.

Energa AZS Koszalin – UKS PCM Kościerzyna, w tym meczu myślę, że zdecydowanym faworytem jest Koszalin, posiadają o wiele szerszy skład, mogą sobie pozwolić na częstsze zmiany. Na kolejny plus działa fakt posiadania własnego parkietu. Zespół z Koszalina jest na zwycięskiej fali i myślę, że w tym spotkaniu passa ta nie zostanie przerwana.

GTPR Gdynia – MKS Perła Lublin, będzie to zdecydowanie hit 20 kolejki. Oba zespoły znajdują się w czołówce tabeli. GTPR grając w Pucharach rozgrywa o wiele więcej spotkań i myślę, że zespół z Lublina może to wykorzystać. Gdynia w tym sezonie ma wyraźnie odmłodzony skład, w porównaniu z bardzo doświadczonymi zawodniczkami z Lublina. Wydaje mi się, ze zwycięskim zespołem będzie tutaj MKS Perła Lublin.

Recommended For You

About the Author: admin