Liga Typera, Marta Wawrzynkowska typuje 19 kolejkę

Koniec rundy zasadniczej zbliża się wielkimi krokami, przed nami zostały już tylko cztery kolejki. Podział na grupę mistrzowską oraz spadkową jest już właściwie przesądzony, ale po zmianach w regulaminie rozgrywek, każdy punkt jest ważny, gdyż w III i IV rundzie drużyny utrzymują swój dorobek punktowy. Najciekawsze mecze tej kolejki rozegrane zostaną w Kobierzycach i Lublinie, o analizę i typy w weekendowych spotkaniach poprosiliśmy Martę Wawrzynkowską, bramkarką Pogoni Szczecin.

UKS PCM Kościerzyna – Kram Start Elbląg, pomimo, że Kościerzyna gra na własnym boisku, myślę, że komplet punktów w tym spotkaniu zgarnie Elblag, który jest zdecydowanym faworytem, a w swoich szeregach ma najskuteczniejszą strzelczynię naszej ligi – Sylwię Lisewską. Obie ekipy przed sezonem postawiły sobie inne cele, bliżej spełnienia swoich założeń są elblążanki.

KPR Ruch Chorzów – SPR Pogoń Szczecin, na pewno nie lekceważymy tego przeciwnika i będzie to ciężka przeprawa, ale chcemy wywieść z Chorzowa komplet punktów. Nie patrzymy na wcześniejsze nasze mecze z tym przeciwnikiem, podjedziemy do meczu skoncentrowane i nastawione na pełną pulę punktową.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Metraco Zagłębie Lubin, będzie to ciekawy pojedynek, Piotrków już nieraz pokazał, że na własnym boisku jest bardzo mocny, m.in. zwycięstwo z GTPR Gdynia, a w meczu tym wystąpi prawdopodobnie kontuzjowana ostatnio Agata Wypych, jednak z liderek zespołu. Zagłębie z kolei ma coś do udowodnienia sobie i swoim kibicom po ostatniej porażce w derbach z Kobierzycami, stawiam więc, że to „miedziowe” wywiozą komplet punktów.

KPR Gminy Kobierzyce – Korona Handball Kielce, kolejne ciekawe spotkanie, Kobierzyce podbudowane ostatnim zwycięstwem będą chciały pójść za ciosem, ale młody zespół z Kielc już nieraz pokazał w lidze, że umie się postawić zespołom lepiej notowanym. Ciężko wskazać zwycięzcę.

KPR Jelenia Góra – GTPR Gdynia, mino ze Gdynia ma napięty kalendarz meczowy, to są niepodważalnym faworytem w tym spotkaniu. Jeleniogórzanki nie zaznały w tym roku jeszcze smaku zwycięstwa przed własną publicznością i w najbliższym meczu na pewno zrobią wszystko, aby zmienić ten niekorzystny bilans, jednak za aktualnymi Mistrzyniami Polski przemawia większe doświadczenie.

MKS Perła Lublin – Energa AZS Koszalin, najciekawszy mecz kolejki, bo spotkają się drużyny z czołówki. Lublinianki prezentują ostatnio wysoką formę, wygrały 12 spotkań ligowych z rzędu, a w sobotę dodatkowym handicapem będzie własna hala oraz kibice. Koszalin z kolei ma na swoim koncie zwycięstwa m.in. z Gdynią czy Elbągiem, jednak w sobotę kolejne punkty dopisze sobie Perła.

Recommended For You

About the Author: admin