Dobry mecz Pogoni, wysoka wygrana z Piotrcovią!

Szczecinianki pewnie ograły Piotrcovię Piotrków Trybunalski w 18. kolejce PGNiG Superligi. Nasze panie zagrały jedne z najlepszych zawodów w tym sezonie. Już do przerwy granatowo-bordowe prowadziły 21:14. Trudno było jednak przypuszczać, że łącznie padnie w tym meczu aż 69 bramek. Dodajmy, że przynajmniej dla dwóch naszych szczypiornistek był to wyjątkowy dzień. Swoje urodziny obchodziła Walentyna Blazević. Z kolei 200 bramek w barwach Pogoni zaliczyła Moniky Bancilon, dla której był to rewelacyjny występ.

Miejscowe podeszły do tego meczu skupione i pomne wcześniejszych wydarzeń, choć z Kobierzyc. Rywalki już nie raz sprawiały problemy utytułowanym zespołom. Takie podejście nie mogło zatem dziwić. Nie taki diabeł straszny, jak go malują. To powiedzenie szybko stało się dla nas przyjemnym faktem. Jeszcze przed kwadransem gry prowadziliśmy 11:7. Nieźle prezentowały się w tamtym fragmencie choćby Karolina Kochaniak czy też Daria Zawistowska. Najlepsze miało dopiero nadejść.

Trenerka Ljljiana Marković postanowiła dać szansę innym swoim zawodniczkom. Bardzo dobrze skorzystała z niej choćby Moniky Bancilon. Lewa rozgrywająca zagrała bardzo odważnie, a co ważniejsze, niezwykle skutecznie. To, że trafiała z każdej możliwej pozycji, nie oddaje jej dyspozycji w tym dniu. Świetnie także asystowała, uruchamiała kontry, broniła. Mecz ten przyniósł jej już ponad 200 bramek w barwach Pogoni. Trudno się dziwić, że z parkietu schodziła z uśmiechem od ucha do ucha, zresztą podobnie jak jej koleżanki z drużyny.

Było pięknie, ale w 25. minucie zrobiło się trochę gorąco. Wynik brzmiał wówczas jedynie 15:13. Późniejsza gra gospodyń całkowicie jednak odmieniła los tej rywalizacji. Nasze panie w pięć minut dołożyły aż 6 bramek, a straciły tylko dwie. Prowadziły do przerwy 21:14. To już kolejny raz, kiedy końcówką pierwszej połowy właściwie wygrywamy cały mecz.

Druga połowa to kontrola boiskowych wydarzeń. Jedynie Zorica Despodovska stwarzała jakieś bardziej realne zagrożenie pod naszą bramką. Obraz meczu nie ulegał jednak zmianie, choć reagował trener gości, Rafał Przybylski. Granatowo-bordowe zachowały jednak koncentrację do końca. W efekcie rozbiły Piotrcovię, rzucając jej łącznie aż 41 bramek, a tracąc jedynie 28.

Bramki dla Pogoni Szczecin: Bancilon 9, Płomińska 2, Noga 4, Cebula 3, Królikowska 4, Marcikova 1, Nosek 5, Zawistowska 3, Kochaniak 3, Blazević 4, Gadzina 3