Wypowiedzi przed meczem z Koroną Handball Kielce

Już w sobotę meczem z Koroną Handball Kielce szczecinianki rozpoczną maraton 7 spotkań w przeciągu 25 dni, zapowiada się wiele emocji  i pościg w tabeli. Jak najbliższy czas widzą nasze zawodniczki, co wiedzą o przeciwniku? „W Kielcach wygrałyście tylko jednym trafieniem. To trudny przeciwnik, ale mam wrażenie, że o wiele słabszy poza własnym parkietem. Pierwszy mecz był specyficzny, bo rozgrywałyśmy dobre spotkanie, wychodziłyśmy na czyste pozycje rzutowe, ale zawodziła nas skuteczność. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na współpracę z kołem i na brazylijską leworęczną rozgrywającą. Uważam, że musimy się skupić na swojej grze i swoich zadaniach, wtedy o wynik jestem spokojna” – powiedziała kapitan szczecińskiej drużyny, Agata Cebula.

Pogoń w sobotnim meczu będzie faworytem, jednak jak zauważa Karolina Kochaniak, trzeba do meczu podejść skoncentrowanym na 100%: „Nie lekceważymy przeciwnika, bo wiemy, jak trudno było nam w Kielcach. Teraz gramy u siebie. Musimy narzucić nasze tempo i nasze zasady gry.” Maraton na pewno da się odczuć fizycznie, granie praktycznie co 3 dni jest dużym obciążeniem, czy zawodniczki są na to przygotowane? Od dawna wiedziałyśmy, jak będzie wyglądał najbliższy czas i że będzie to mecz za meczem. Jesteśmy do tego przygotowane. Czekają nas trudne spotkania, ale wiem, że fizycznie damy radę – oceniła Cebula.

Handicapem szczecińskiej drużyny jest fakt, że aż 5 z 7 zaplanowanych spotkań odbędzie się przed własną publicznością: „Cały styczeń grałyśmy na wyjeździe, więc teraz pora pograć trochę u siebie. Mam nadzieję, że niespodzianek nie będzie, chyba że tylko pozytywne. Chcemy wygrać te mecze u siebie ze wszystkimi przeciwniczkami i taki jest nasz cel. Nie ma co ukrywać, mecz z GTPR-em będzie trudny, ale wierzę w naszą wygraną” podsumowała kapitan Pogoni. Optymistyczne nastawienie przejawia również Karolina Kochaniak: „Przy dopingu szczecińskich kibiców we własnej hali jestem pewna, że będzie dobrze.”

Recommended For You

About the Author: admin